Nowy numer 3/2021 Archiwum

Duch i Karolina przejdź do galerii

Ponad tysiąc prac plastycznych i literackich z Polski i zagranicy napłynęło na konkurs „Błogosławiono Karolino, świeć nam przykładem”.

Konkurs odbył się już po raz 15. Jego organizatorem była szkoła podstawowa w Wał-Rudzie, a po niej zadanie przeprowadzenia konkursu podjął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Radłowskiej.

- Prace w tym roku przyszły z całej Polski, a także z zagranicy, łącznie 1108 prac. Tak plastycznym jak i literackim dziełom konkursowiczów przyświecało hasło tegorocznego konkursu „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętem”, które nawiązuje do obecnego roku duszpasterskiego. Prace są piękne, przemyślane. W tym roku doceniliśmy 121 osób, które zostaną nagrodzone. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu, które przez te lata uczestniczyły w konkursie - mówi dyrektor Jadwiga Bieś.

W organizację konkursu włączył się w tym roku po raz pierwszy wydział katechetyczny kurii diecezjalnej w Tarnowie.

- Poprzez promocję tego konkursu chcemy jeszcze bardziej wzmocnić przekaz, że bł. Karolina jest świetnym wzorem do naśladowania dla wszystkich i że może być inspiracją do tworzenia różnych dzieł - podkreśla ks. dr Tomasz Lelito, dyrektor wydziału.

Podczas gali w zespole szkół w Woli Radłowskiej nagrody i wyróżnienia przyznano dzieciom, młodzieży i dorosłym. Biskupa tarnowskiego, który był patronem honorowym konkursu, reprezentował ks. inf. Adam Kokoszka. Obecni byli także samorządowcy oraz przedstawiciele małopolskiego kuratorium oświaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama