Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nominacja tarnowskiego kapłana

Ks. Marcin Baran został konsultorem Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski.

Ksiądz Marcin Baran jest dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii biskupiej w Tarnowie oraz członkiem Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Podczas wyborów 378. zebrania plenarnego polskich biskupów, którzy obradowali 13 i 14 marca w Warszawie, ks. Marcin Baran został powołany do grona konsultorów Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski.

- Sądzę, że ta nominacja to efekt dostrzeżenia troski, jaką o młodych podejmuje diecezja tarnowska, a więc wieloletniej pracy moich poprzedników oraz zaangażowania i wielu inicjatyw podejmowanych przez samych młodych we współpracy z wydziałem dla dobra Kościoła - mówi nowo nominowany ks. Marcin Baran.

Podczas 378. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski była mowa m.in. mającym się odbyć w październiku br. w Rzymie Synodzie Biskupów na temat młodzieży. Księża biskupi zapoznali się z wynikami ankiety, która została przeprowadzona na polecenie Sekretariatu Synodu wśród polskich diecezji oraz wynikami ankiety internetowej wypełnianej bezpośrednio przez młodzież.

Zaprezentowano inicjatywę czuwania modlitewnego w intencji Synodu, które będzie miało miejsce na Jasnej Górze w dniach prac synodalnych od 3 do 28 października. Modlitwa będzie animowana przez duszpasterstwa młodzieżowe i powołaniowe z całej Polski. Przedstawiono także stan przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama