Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rodzina jest superwartością przejdź do galerii

Do Luszowic, gdzie od ponad 300 lat czczony jest św. Józef, pielgrzymowali ojcowie występujący w obronie dzieci i integralności rodziny.

W uroczystość św. Józefa w luszowickiej parafii, której ten święty patronuje od ponad 300 lat, głównej uroczystości odpustowej przewodniczył abp Henryk Nowacki. Do Luszowic w tym czasie od trzech lat diecezjalną pielgrzymkę mężczyzn organizuje Stowarzyszenie "Ojcowie w Obronie Dzieci i Integralności Rodziny".

- Świat potrzebuje dobrych i silnych rodzin, aby stawić czoło zagrożeniom, na jakie są one narażone. Potrzebuje takich ojców i matek, jakimi wy jesteście. Rodzina może tylko uratować świat. Rodzina jest superwartością. Stanowi klucz ludzkości otwierający drzwi jej przyszłości. Tę prawdę o niezastąpionej wartości rodziny trzeba, abyście dalej głosili słowami i przykładem - apelował abp Henryk Nowacki.

- Drodzy ojcowie, bądźcie cichym przykładem dla waszych rodzin. Św. Józef mało mówił, nie mamy zapisanych jego słów, ale swoim życiem, pracą, ofiarą w cichości służył Maryi i Jezusowi. Czyńcie i wy podobnie. Bądźcie cichym i autentycznym przykładem dobra i miłości w rodzinie. Nie ukrywajcie waszej wiary, nie ukrywajcie Jezusa, módlcie się w rodzinie i za rodzinę. Wprowadzajcie Jezusa w tej świat, dawajcie świadectwo waszego życia rodzinnego - dodał.

Apelował o obronę życia w świecie, który stał się polem bitwy i walki między cywilizacją życia i śmierci. - Bądźcie obrońcami każdego życia, obrońcami godności i świętości rodziny. Niech św. Józef, przeczysty oblubieniec Maryi i opiekun Jezusa, wspomaga was w tej apostolskiej, misyjnej służbie - mówił hierarcha.

Rodzina jest superwartością   Stowarzyszenie Ojców w Obronie Dzieci i Integralności Rodziny z Wielogłów od trzech lat organizuje diecezjalną pielgrzymkę mężczyzn do Luszowic, gdzie od ponad 300 lat czczony jest św. Józef Beata Malec-Suwara /Foto Gość Według Pawła Bogdanowicza, prezesa Stowarzyszenia Ojców w Obronie Dzieci i Integralności Rodziny, słowa arcybiskupa idealnie wpisały się w hasło tegorocznej pielgrzymki mężczyzn: "Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę".

- Ksiądz arcybiskup wlał w nasze serca dużo wiary, nadziei i otuchy. Wskazał, że to my, ojcowie, powinniśmy być obrońcami poczętych dzieci, rodzin, żon i całej społeczności. Przykład, jak to robić, możemy czerpać ze św. Józefa - mówi P. Bogdanowicz.

- Powinniśmy wszyscy zdać sobie sprawę z tego, jak ważna i potrzebna jest dzisiaj modlitwa i obrona rodziny. Trzeba nam siły i wiary, abyśmy mogli tę falę atakującą dzisiaj rodzinę, odeprzeć. W rodzinie jest przyszłość Kościoła i naszego społeczeństwa - dodaje.

Jak przypomina miejscowy proboszcz ks. Bogdan Kwiecień w przyszłym roku parafia będzie obchodzić 100-lecie dedykacji obecnego kościoła. Rok jubileuszowy rozpocznie się w święto Świętej Rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama