Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pasja Jezusa

W diecezji tarnowskiej wiele parafii przygotowało misteria męki Pańskiej oraz plenerowe Drogi Krzyżowe. Zobaczcie gdzie. Zapraszamy.

W Niedzielę Palmową o godz. 17 przed plebanią parafii pw. NMP Wniebowziętej w Barcicach rozpocznie się Misterium Męki Pańskiej zrealizowane przez miejscowych parafian.

Z kolei Grupa Młodzieżowa „Fideles” działająca przy parafii św. Jakuba w Brzesku zaprasza na Misterium Męki Pańskiej pt. "Kielich gorzkiej męki za nas ofiarujesz”. Premiera spektaklu będzie w Niedzielę Palmową o godz. 20 w Auli Chrystusa Króla. Drugi termin spektaklu Wielki Wtorek godz. 19.

Grupa Teatralna GT z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza w Niedzielę Palmową 25 marca o godz. 20.30 do kościoła na autorski montaż słowno–muzyczny z tekstami Agaty Podłęckiej pt. „Łza”

W Wielką Środę odbędzie się również Droga Krzyżowa ulicami Brzeska. Oddziały Akcji Katolickiej parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. oraz Miłosierdzia Bożego i MB Częstochowskiej w Brzesku zapraszają do rozważania męki Pańskiej w czasie plenerowej Drogi Krzyżowej, która przejdzie ulicami miasta. To już II Droga Krzyżowa wspólna dla całego Brzeska organizowana przez trzy tamtejsze parafie. Rozpocznie się 28 marca 2018 r. o godzinie 19 w kościele parafialnym w Brzesku – Słotwinie, przejdzie pod krzyż misyjny przed kościołem Miłosierdzia Bożego i zakończy się przed kościołem św. Jakuba.
Trasa: ul. K. S. Pękały, Kołłątaja, Konstytucji 3 Maja, Jasna, Czarnowiejska, kościół Miłosierdzia Bożego, Brata Alberta, Kwiatowa, Brzezowiecka, Czarnowiejska, Pl. Kazimierza Wielkiego, Uczestników Ruchu Oporu.

W Gnojniku w najbliższy piątek o godz. 20 zostanie odegrana „Pasja oczami Marii Magdaleny”, wystawiana przez parafian juz rok temu.

W Jasieniu w piątek po wieczornej Mszy św. w kościele odbędzie się misterium pasyjne w wykonaniu młodzieży. Misterium można będzie zobaczyć także w Niedzielę Palmową po wieczornej Mszy św. oraz w Wielki Piątek na zakończenie adoracji.

W sobotę 24 marca po Mszy św. o godz. 19 w kościele w Jurkowie k. Dobrej odbędzie się inscenizowana Droga Krzyżowa. Zobacz zwiastun i zaproszenie:  Zaproszenie na Inscenizację Drogi Krzyżowej w Jurkowie (2018)
w Błękitnym Kadrze

Dyrekcja, rada pedagogiczna oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach k. Pilzna zapraszają wszystkich mieszkańców Lipin na „Misterium Męki Pańskiej”, które odbędzie się w niedzielę 25 marca o godz. 19 w remizie OSP w Lipinach.

W piątek 23 marca w Łąkcie Górnej odbędzie się plenerowa Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17. Po niej uczestnicy udadzą się Drogą Krzyżową z kościoła w stronę Brzezin, gdzie przy tamtejszej kapliczce zakończy się nabożeństwo. W trakcie przemarszu ustawione kolejne krzyże będą symbolizować poszczególne stacje. Rozważania poprowadzą następujące grupy: młodzież; Liturgiczna Służba Ołtarza; Dziewczęca Służba Maryjna; uczniowie klasy III Gimnazjum; nauczyciele ZS w Łąkcie; Rada Parafialna; Kręgi Rodzin Domowego Kościoła; Koło Przyjaciół Radia Maryja. Do udziału w nabożeństwie zaproszona jest cała parafia, aby dziękować Panu Bogu za zbawienie i wynagradzać za grzechy świętokradztwa.

Muszyna z kolei zaprasza w piątek na Drogę Krzyżową ulicami miasta. Rozpocznie się ona o godz. 19. Trasa przebiegać będzie wg porządku: od świątyni, ul. Kościelną, Rolanda, Rynek i powrót ul. Kościelną do kościoła, gdzie będzie Komunia św. Parafia prosi o zabranie lampionów.

Niskowa już po raz trzeci organizuje Misterium Męki Pańskiej. Tym razem pojawi się również postać św. Stanisława Kostki. Rozpoczęcie w kościele o godz. 19.30, skąd wierni wyruszą Drogą Krzyżową na cmentarz parafialny, gdzie nabożeństwo zakończy się misterium. Parafia zachęca do zabrania lampionów i zniczy, by potem zostawić je na grobach bliskich.

Na misterium Męki Pańskiej zaprasza apostolstwo młodych parafii Pleśna. Misterium zostanie wystawione w kościele parafialnym w piątek 23 marca po Mszy św. o godz. 17.

Kliknij plakat   Kliknij plakat
Piwniczna zaprasza na Drogę Krzyżową w plenerze w piątek 23 marca. Zbiórka o godz. 18 przy wejściu na drogę w stronę Śmigowskiego, skąd uczestnicy nabożeństwa wyruszą na Zabanie. Parafia prosi o zabranie lampionów, świec i biało-czerwonych flag. Całe nabożeństwo stanowi kolejny punkt parafialnych obchodów 100-lecia polskiej niepodległości, jako przeproszenie za grzechy wobec Ojczyzny. Modlitwa odbędzie się przy każdej pogodzie.

Misterium Drogi Krzyżowej odbędzie się w Wielką Środę 28 marca o godz. 20 w Porąbce Uszewskiej.

W piątek 23 marca zapraszamy do wzięcia udziału także w misterium połączonym z plenerową drogą krzyżową ulicami Radłowa. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 17.

Kliknij plakat   Kliknij plakat
Apostolska Grupa Młodzieżowa w Siedliskach Bobowskich w piątek na godz. 18.30 zaprasza na inscenizowaną Drogę Krzyżową pt. „Kielich goryczy”.

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 16 także w kościele św. Mikołaja w Siedliskach Bobowskich będzie można zobaczyć pantomimę „Uwolnij mnie” w wykonaniu młodzieży.

Młodzież parafii Skrzydlna zaprasza 23 marca w piątek na godz. 18.30 na inscenizowaną drogę krzyżową "Sąd nad Jezusem".

Kliknij plakat   Kliknij plakat
Grupa młodzieżowa i Liturgiczna Służba Ołtarza w Skrzyszowie serdecznie zapraszają wszystkich parafian na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową po Gorzkich Żalach (godz. 15.30).

Również w niedzielę w Straszęcinie po Gorzkich Żalach o godz. 15 będzie można zobaczyć Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży z Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Pilźnie im. Bł. Karoliny oraz Grupy Muzyczno - Folklorystycznej.

Nieformalny Teatr Młodzieżowy „Na Zawołanie”, Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna Gimnazjum w Stróżach serdecznie zapraszają mieszkańców Stróż i okolic na widowisko pasyjne pt. „Via Dolorosa” /Droga Cierpienia/. Spektakl odbędzie się w Niedzielę Palmową, o godz. 14.30 na scenie hali sportowej w Stróżach.

Do soboty 24 marca w bazylice katedralnej w Tarnowie odbywa się Festiwal Paschalny MUSICA POETICA. Podczas koncertów można usłyszeć wybitne dzieła muzyki wielkopostnej w wykonaniu znakomitych artystów.

W Wielki Wtorek po Mszy św. o godz. 18 zapraszamy do kościoła w Tarnowie-Mościcach na przygotowywane tu od kilku lat Misterium Męki Pańskiej.

W Wielką Środę ulicami Tarnowa przejdzie Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona o godzinie 20 na Rynku. W nabożeństwie wezmą udział biskupi, księża, siostry zakonne, mieszkańcy Tarnowa i okolic. Hasłem Drogi Krzyżowej będą słowa „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym.” Rozważania przygotowali przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym.

Tymbarska młodzież z kolei przygotowała misterium Męki Pańskiej w realiach współczesności. Będzie to również opowieść o wadze podejmowanych decyzji. "Gdybyś miał do wyboru dwie korony - cierniową lub złotą, to którą byś wybrał?" - pytają młodzi. Misterium zatytułowane "Sztuka wyboru" będzie miało swoją premierę w Parafialnym Centrum Kultury w Tymbarku w poniedziałek 26 marca o godz. 19. Kolejne występy 27 i 28 marca o tej samej godzinie.

Kliknij plakat   Kliknij plakat
W piątek 23 marca po Mszy św. o godz. 17.30 z kościoła w Wadowicach Górnych wyruszy Droga Krzyżowa do Wadowic Dolnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama