Nowy numer 2/2021 Archiwum

Polskę rozkładają grzechy przejdź do galerii

W Piwnicznej-Zdroju modlono się w intencji ojczyzny podczas Drogi Krzyżowej w górskim plenerze.

Kilkaset osób, w tym 250 harcerzy z Hufca Nowy Sącz, wyruszyło ze Śmigowskiego na Zabanie uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

- Co roku idziemy w góry z krzyżem Pana Jezusa. A w tym chcemy szczególnie pamiętać o naszej ojczyźnie z racji 100. rocznicy odzyskania niepodległości - mówi ks. proboszcz Krzysztof Czech.

W czasie nabożeństwa rozważano, co jest współczesnym grzechem przeciwko miłości ojczyzny.

- Dla mnie takim grzechem jest złe słowo, przekleństwo, okazywanie nienawiści. Złe słowa psują obyczaje w Polsce - mówi pan Tadeusz.

Pani Jadwiga zwraca uwagę, że ojczyźnie szkodzi egoizm, zachłanność. - Nie liczymy się z drugim człowiekiem, chcemy postawić na swoim nie oglądając się wokół siebie - mówi kuracjuszka z dalekiej Redy.

Mateusz widzi zło, które szkodzi Polsce, w nieuczciwości, w niepłaceniu podatków, w nie rozliczaniu się z przeszłością.

- Złe jest także donoszenie na Polskę do Unii Europejskiej czy innych instytucji zagranicą. Lekarstwem jest przede wszystkim uczciwość, szacunek dla naszej historii, praca dla ojczyzny - mówi chłopak.

A pan Andrzej uważa, że Polskę rozkładają grzechy. - Osobiste, te, który popełniamy my sami. Bo one nas niszczą, a przez to nasze relacje z ludźmi, z Bogiem. Dlatego potrzebne jest najpierw osobiste nawrócenie - podkreśla uczestnik nabożeństwa.

O tym, jak parafia w Piwnicznej-Zdroju świętuje odzyskanie niepodległości, napiszemy w "Gościu Tarnowskim".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama