powrót
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • Newsletter
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
Młodzi z Kąclowej zrobili dla bp. Jeża palmę  
Młodzi z Kąclowej zrobili dla bp. Jeża palmę
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Nie bój się! Ja jestem z tobą! przejdź do galerii

Tarnów należał do młodych, którzy przyjechali z całej diecezji na Niedzielę Palmową.

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

|

GOSC.PL

dodane 25.03.2018 17:08
0

W Niedzielę Palmową cztery tysiące młodych zgromadziły się na diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży.

Przed południem w hali sportowej przy ul. Gumniska odbyło się modlitewne czuwanie, które poprowadził ks. Marek Synowiec, wikariusz w parafii MBNP w Mielcu. Rozważaniu towarzyszył śpiew uczestników diecezjalnych warsztatów muzycznych.

Zobaczcie GALERIĘ ZDJĘĆ.

Hasłem dnia były słowa: „Nie bój się!”. - Moim zdaniem, młodzi najbardziej boją się opinii społecznej, presji ze strony środowiska, w którym żyją. Mają swoje pragnienia, marzenia, ale bywa, że w zderzeniu z tym, czego oczekują od nich inni, rezygnują. Wsparciem jest relacja z Jezusem, który usuwa lęk i daje siłę - mówi ks. Marek.

Ks. Marek Synowiec prowadzi czuwanie   Ks. Marek Synowiec prowadzi czuwanie
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
- Dopóki młody człowiek nie zbuduje swojej osobistej relacji z Jezusem, jest narażony na błąd, na to, że pomyli swoje marzenia, plany i zachcianki z powołaniem, którego nie rozeznał. Bez Jezusa młodzi kaleczą się, ranią duchowo. Kościół próbuje wychodzić naprzeciw młodym, schodzi z wysokości, z piedestału i zaczyna się naprawdę przyglądać młodym, ich zranieniom, daje im lekarstwo Bożej łaski. Uważam, że musimy szukać konkretnych ludzi, nie skupiać się tylko na duszpasterstwie akcyjnym, masowym, marząc o ilości a nie o jakości - uważa kapłan.

Śpiew z latarkami   Śpiew z latarkami
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Joanna z Pleśnej twierdzi, że każdy z młodych ma swoje osobiste lęki. - Ale chyba wspólnym nam lękiem jest ten przed przyszłością. Zbliża się do nas dorosłość i jest strach przed tym, co może być. Nie każdy potrafi zaufać Bogu i dać się Mu nieść, ale to jest droga! Po Bogu wsparcia powinniśmy szukać u bliskich nam ludzi, powinniśmy znaleźć jakiś autorytet, na którym można się oprzeć - mówi dziewczyna.

Któż jest jak Bóg! Młodzi w Tarnowie. Niedziela Palmowa 2018
Zbigniew

Daniel z Korzennej najbardziej boi się odrzucenia przez grupę rówieśników. - Jest lęk przed brakiem zrozumienia, wsparcia, uznania. Staram się więc mieć dobre relacje z rówieśnikami. Szukam ludzi, którzy potrafią mnie wysłuchać. Pomocą jest także modlitwa - mówi chłopak.

Z młodymi na hali sportowej spotkał się bp Andrzej Jeż, który zaprosił młodych do Tarnowa na wspólne świętowanie Niedzieli Palmowej i Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym.

W drogę!   W drogę!
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Uczestnicy spotkania wyszli następnie na ulice miasta, niosąc krzyż, obraz bł. Karoliny, relikwie św. Jana Pawła II, św. Stanisława Kostki i błogosławionej z Wał-Rudy. Przeżywając nabożeństwo Drogi Krzyżowej, dotarli do kościoła pw. bł. Karoliny, gdzie biskup Jeż przewodniczył Mszy św. Poprzedziło ją poświęcenie palm, które młodzi przywieźli ze sobą na uroczystość.

Zobaczcie GALERIĘ ZDJĘĆ.

W homilii bp Jeż zwrócił uwagę, że są lęki, które paraliżują, ale są też takie, które dopingują do działania. Zachęcił młodych, by zaufali Chrystusowi, który mówi każdemu człowiekowi: „Nie bój się! Ja jestem z tobą!”.

- Bł. Karolina pokazuje, że czyste serce przezwycięża lęk, nawet ten największy, przed śmiercią. Czystość serca, myśli, ciała jest dzisiaj wyśmiewana i lekceważona, ale to ona jest siłą człowieka przeciw złu tego świata. Dostrzegają to młodzi zaangażowani w Ruch Czystych Serc, przyjmujący pierścień bł. Karoliny. Jest ich wielu, o czym mogę się przekonywać, uczestnicząc w Drodze Krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny, na którą przybywają tysiące młodych ludzi. Czystość jest dla nich wartością! Starajcie się więc zachować w sobie czystość jako postawę życia, abyście nie lękali się przyszłości, która jest w ręku Bogu - mówił biskup.

U bł. Karoliny   U bł. Karoliny
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Pasterz diecezji zachęcił młodych do włączenia się w V Synod Diecezji Tarnowskiej. - Wy będziecie najdłużej korzystać z jego owoców. Dlatego zapraszam was do współpracy, do modlitwy - podkreślał bp Jeż.

Msza św. była kulminacyjnym momentem dnia młodych w Tarnowie. Warto dodać, że w jego przeżyciu pomogło wiele osób, w tym Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wolontariusze nakarmili młodych bigosem. W organizacji wydarzeń pomagały policja i straż miejska.

Zobaczcie GALERIĘ ZDJĘĆ.

1 / 1
Msza św. w kościele bł. Karoliny

Foto Gość DODANE 25.03.2018

Msza św. w kościele bł. Karoliny

​Punktem kulminacyjnym programu dnia młodych w Tarnowie była Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża w kościele pw. bł. Karoliny.  
Droga Krzyżowa ulicami miasta

Foto Gość DODANE 25.03.2018

Droga Krzyżowa ulicami miasta

​Młodzi odprawili Drogę Krzyżową idąc ulicami Tarnowa do kościoła pw. bł. Karoliny.  
W hali sportowej

Foto Gość DODANE 25.03.2018

W hali sportowej

​Zawiązanie wspólnoty i czuwanie modlitewne odbyło się w hali sportowej przy ul. Gumniska w Tarnowie. Czuwanie poprowadził ks. Marek Synowiec.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DIECEZJALNY DZIEŃ MŁODYCH
  • NIEDZIELA PALMOWA
  • TARNÓW

Polecane w subskrypcji

  • Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
    • Franciszek Kucharczak
    Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
  • Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
  • Kościół ubogich i męczenników. Czego o. Robert Prevost nauczył się podczas misji w Peru?
    • Kościół
    • Wiesława Dąbrowska-Macura
    Kościół ubogich i męczenników. Czego o. Robert Prevost nauczył się podczas misji w Peru?
  • Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
    • Kościół
    • Jacek Dziedzina
    Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
  • Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE
    • SYNOD