Nowy numer 3/2021 Archiwum

Całun w Tylmanowej

Od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego w Tylmanowej można oglądać kopię Całunu Turyńskiego.

Według przekonania wielu wiernych oryginalny Całun można nazwać „ostatnią szatą Jezusa”, w którą Jego Ciało miało być zawinięte po męczeńskiej śmierci na krzyżu.

Wielki Post sprzyja rozważaniu cierpienia Chrystusa. - Kontemplacja Całunu, który jest świadectwem Męki Chrystusa może pomóc w przeżyciu tajemnic zbawczych, których pamiątkę obchodzimy. Zapraszam wszystkich w tym czasie uwielbienia Boga za dzieło odkupienia do spotkania z miłosiernym spojrzeniem Jezusa, które przenika ludzkie serce - mówi ks. Marek Mroczek, proboszcz z Tylmanowej, zapraszając do wielkopostnej medytacji pasji.

- Oblicze to ma oczy zamknięte, a jednak tajemnie na nas patrzy i w ciszy do nas przemawia. Pozwólmy zatem, aby ogarnęło nas to spojrzenie, które szuka nie naszych oczu, lecz naszego serca - tak papież Franciszek w 2013 roku zapraszał wiernych do kontemplacji postaci Jezusa odciśniętej na Całunie Turyńskim.

Wierna kopia tego płótna grobowego Chrystusa w oryginalnej skali jest wystawiona w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Tylmanowej od Niedzieli Palmowej (25. marca) do Niedzieli Miłosierdzia Bożego (8. kwietnia).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama