Nowy numer 3/2021 Archiwum

W Nim jest sens naszej wędrówki

Biskup Andrzej Jeż składa życzenia diecezjanom - czytelnikom "Gościa Tarnowskiego" w przededniu otwarcia V synodu oraz w roku jubileuszu 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Drodzy Diecezjanie!

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest dla nas wierzących świętem radości ze zwycięstwa Chrystusa. Jest to zwycięstwo Życia nad śmiercią, Światłości nad ciemnością, Miłości nad nienawiścią i zbrodnią, Prawdy nad fałszem i kłamstwem. W Chrystusie Zmartwychwstałym odnajdujemy na nowo sens naszej życiowej wędrówki i towarzyszących jej zmagań.

W duchowej łączności, przeżywając we wspólnocie Kościoła poruszającą głębię największych tajemnic naszej wiary, przekazuję Wam słowa serdecznych życzeń.

Niech osobiste spotkanie z Chrystusem w tajemnicy Zmartwychwstania obudzi w nas żywą nadzieję, niech daje nowe spojrzenie na teraźniejszość i przyszłość, na naszych bliźnich, świat i wszelkie sprawy. Niech siła płynąca z tego spotkania odnowi w nas również pragnienie budowania i umacniania naszych wspólnot rodzinnych, środowisk codziennego życia i pracy, diecezjalnej rodziny - zwłaszcza w kontekście mającego się rozpocząć już za niedługo V Synodu, a także budowania wspólnoty naszej umiłowanej Ojczyzny, pamiętając o setnej rocznicy odzyskania przez nią niepodległości.

Niech blask Wielkanocnego Poranka rozprasza ciemności naszych czasów i daje nam umacniającą pewność, że Pan żyje i pozostaje z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.  

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama