Nowy numer 2/2021 Archiwum

Archidiakon

Biskup tarnowski Andrzej Jeż mianował kanonikiem gremialnym i archidiakonem mieleckiej kapituły jednego z tarnowskich kapłanów.

Jak donosi diecezjalne radio RDN Małopolska, ks. dr Piotr Bajor został mianowany kanonikiem gremialnym i archidiakonem Kapituły Kolegiackiej pod wezwaniem św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż przyznał księdzu to specjalne wyróżnienie ze względu na świadectwo życia kapłańskiego.

Ks. Piotr Bajor urodził się w Mielcu. Kapłanem został w 1998 roku. Pracę magisterską pisał o powojennych dziejach parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu. W sierpniu 2002 r. wyjechał do Rzymu, by na Papieskim Uniwersytecie św. Krzyża rozpocząć studia doktoranckie z zakresu teologii dogmatycznej.

W styczniu 2007 roku zakończył swoje pięcioletnie studia obroną pracy doktorskiej pisanej pod kierunkiem ks. prof. Janusza Królikowskiego na temat pochodzenia Ducha Świętego ("Pochodzenie Ducha Świętego. Nauka Grzegorza Palamasa w porównaniu z doktryną Augustyna i Tomasza z Akwinu").

W czerwcu 2007 roku został pracownikiem Kongregacji Wychowania Katolickiego w Watykanie. W 2014 roku papież Franciszek odznaczył ks. Piotra Bajora tytułem honorowym kapelana Jego Świątobliwości. Z kolei w 2015 roku prezydent Polski Andrzej Duda uhonorował go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama