Nowy numer 41/2018 Archiwum

Trzy podpowiedzi

- Nie stawiam Duchowi Świętemu barier, zapór - deklaruje Zuza Duśko z Iwkowej. W Iwkowej i Złotej 3 kwietnia bierzmowanie przyjęło 148 kandydatów.

Biskup Stanisław Salaterski 3 kwietnia bierzmował młodzież w Iwkowej. Do sakramentu Ducha Świętego przystąpiło tu łącznie 78 młodych ludzi. Z parafii w Kątach było 18 z nich, z Wojakowej 25 kandydatów, a z Iwkowej 35. Wieczorem tego samego dnia z rąk bp. Stanisława Salaterskiego bierzmowanie przyjęli kandydaci z kościele parafialnym w Złotej. Było ich 79. Z parafii w Domosławicach 22, z parafii w Lewniowej 15, z Biesiadek 10 i ze Złotej 23, w tym 7 podopiecznych miejscowego Ośrodka Szkolnego-Wychowawczego.

- Przyglądając się postaci św. Piotra przez pryzmat dzisiejszego pierwszego czytania możemy zauważyć, jak ów apostoł składał świadectwo o Jezusie, ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. Najpierw opowiadał o Jezusie, a miał co opowiadać, bo przecież chodził z Nauczycielem trzy lata. Mówił też i pokazywał, że w to wszystko co opowiada wierzy: że Jezus umarł dla naszego zbawienia, że zmartwychwstał, że głosił Ewangelię byśmy się nie pogubili w świecie. Kiedy ludzie pytali: a co z tego dla nas? Mówił: przyjmijcie chrzest, bo Jezus jest zbawicielem i dla was. W tym zachowaniu św. Piotra znajdujemy wskazówkę dla nas - mówił w homilii bp Stanisław Salaterski.

O bierzmowaniach w Iwkowej i Złotej piszemy w tym miejscu w tekście DROGA PIOTRA

Zdjęcia z uroczystości w Iwkowej zamieściliśmy tu: BIERZMOWANIE W IWKOWEJ

Galerię zdjęć z wydarzenia w Złotej zamieszczamy tu: BIERZMOWANIE W ZŁOTEJ 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy