Nowy numer 45/2018 Archiwum

"Nie bój się" 365 razy

5 kwietnia w limanowskiej bazylice sakrament bierzmowania z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża przyjęło ponad 270 osób.

Pasterz Kościoła tarnowskiego udzielał sakramentu podczas dwóch uroczystości. W czasie pierwszej bierzmowanie przyjęła młodzież z parafii limanowskiej, Starej Wsi, Kaniny, Siekierczyny, Zalesia i Mordarki. Zdjęcia zamieściliśmy w galerii Bierzmowanie w Limanowej cz. I.

Natomiast podczas drugiej uroczystości Duch Święty zstąpił na młodzież z limanowskiej parafii. Zobacz BIERZMOWANIE W LIMANOWEJ, cz. II.

Biskup Andrzej Jeż życzył młodzieży przede wszystkim odwagi i męstwa w budowaniu swojego życia na Chrystusie.

- W całym Piśmie Świętym jest 365 zdań, gdzie Bóg kieruje do nas słowo "nie bój się", "nie lękaj". To tak jakby na każdy dzień w roku Bóg do nas to słowo kierował. To fascynujące, że Bogu zależy na tym, żebyśmy się nie lękali, nie bali, żebyśmy byli odważni - przekonywał młodzież biskup.

O tym, co jeszcze mówił hierarcha do młodych i w jak szczególnym roku przyjmują sakrament, przeczytasz artykule KAŻDY MA SWOJE WESTERPLATTE.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy