Nowy numer 45/2018 Archiwum

Radość czy nuda?

6 kwietnia Duch Święty zstąpił na młodzież z Szynwałdu, Pogórskiej Woli i parafii bł. Karoliny w Tarnowie.

Szafarzem sakramentu był bp Leszek Leszkiewicz. Udzielił młodzieży bierzmowania podczas Mszy św. w szynwałdzkim kościele (zobacz TUTAJ) oraz tarnowskiej świątyni pw. bł. Karoliny Kózkówny (zajrzyj TUTAJ). W sumie sakrament przyjęło 136 osób.

Standardowo bp Leszek Leszkiewicz zaczął swoją homilię od pytań i standardowo wyznaczył młodzieży zadanie na wieczór. Zachęcał także do przyjrzenia się swojemu podejściu do wiary.

Czy zachowujemy się tak, jak uczniowie po śmierci Pana Jezusa, czy przypominamy ich takich, jakimi byli, kiedy Jezus ukazywał się im po zmartwychwstaniu? W dzisiejszej Ewangelii już trzeci raz się im ukazał. Piotr, będąc w łodzi, narzucił coś tylko na siebie i rzucił się wpław do jeziora, żeby tylko jak najszybciej spotkać się z Panem stojącym na brzegu.

Z takim entuzjazmem przychodzisz na Mszę św., czy raczej w kościele ci smutno i nudno? Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy