GN 2/2021 Archiwum

Adoptuj życie

Diecezjalny Dzień Świętości Życia odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie 9 kwietnia.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 9 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia. W tym roku centralne obchody będziemy przeżywać w Tuchowie, w sanktuarium Matki Bożej.

O 18.30 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża. Jest to szczególna okazja, by uwrażliwiać wiernych na wartość ludzkiego życia oraz zachęcać do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Radio RDN będzie transmitowało tę uroczystość.

Duchowa adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Jest to bezinteresowny i osobisty dar, który pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, uzdalniając ich do postrzegania miłości i daru płodności oczyma Boga.

Zachęcamy do zapoznania się z mobilną aplikacją duchowej adopcji o nazwie: „Adoptuj Życie”. Została zaprojektowana i jest promowana przez Fundację Małych Stópek. Jest to idealne rozwiązanie, które w dowolnym miejscu i czasie pozwala podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

Aplikacja jest prosta w obsłudze. Towarzyszy tym, którzy są w trakcie duchowej adopcji oraz tym, którzy ją dopiero zaczynają. Przypomina o podjętym zobowiązaniu, pozwala poznać proces rozwoju dziecka w łonie mamy, zawiera rozważania różańcowe.

Aplikacja spełnia funkcję formacyjną, wspierającą użytkownika, kształtuje wrażliwość u obrońcy życia, promuje obronę życia dzieci nienarodzonych. Można ją ściągnąć, jak każdą inną aplikację, w sklepie Google Play oraz App Store. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.adoptujzycie.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama