Nowy numer 45/2018 Archiwum

Zmarł ks. Feliks Kwilas

Był budowniczym kościoła w Krosnej, gdzie przez 32 lata pełnił urząd proboszcza. W ostatnich latach mieszkał w parafii Kiełków, skąd pochodził.

W niedzielę 8 kwietnia 2018 roku zmarł ks. Feliks Kwilas – emerytowany proboszcz parafii Krosna, rezydent w parafii Kiełków. Wprowadzenie ciała śp. Ks. Feliksa do kościoła parafialnego w Kiełkowie odbędzie się we wtorek (10 kwietnia) o godz. 12. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Kiełkowie będzie sprawowana we wtorek (10 kwietnia) o godz. 15. Później ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu w Mielcu-Rzochowie.

Ks. Feliks Kwilas urodził się 20 grudnia 1946 roku w Kiełkowie. Egzamin dojrzałości złożył w Mielcu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno- teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 31 maja 1970 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Czermna, Biesiadki i Korzenna. W latach 1982–2014 pełnił urząd proboszcza parafii Krosna, gdzie animował budowę miejscowego kościoła. Od 2014 roku zamieszkał w parafii Kiełków w charakterze rezydenta. W 2012 roku został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy