Nowy numer 45/2018 Archiwum

Zrozumiałym dla wszystkich językiem

W Gromniku dla św. Jana Pawła II zagrało ponad 200 zawodników, rozegrano 39 setów i zdobyto 1640 punktów.

Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość. Słowami ojca św. Jana Pawła II młodzież i dorośli rozpoczęli 12-godzinny mecz piłki siatkowej „Pamiętamy - dla Ciebie gramy”.

- Papież mówił, że sport jest zdolny przekazywać bardzo głębokie wartości językiem powszechnie zrozumiałym. Może być nośnikiem wzniosłych ideałów i wartości humanistycznych i duchowych, jeśli jest praktykowany w duchu pełnego poszanowania reguł.

To właśnie te wartości młodzież gromnickiego liceum chciała propagować na naszym szkolnym boisku i przez to dawać żywy dowód na to, że naprawdę o nich pamięta! Dzieliła się nimi z wszystkim, którzy zechcieli dołączyć się do przedsięwzięcia. Niezwykle wzruszającym momentem dla uczestników wydarzenia, było wspólne odśpiewanie Barki - hymnu szkoły i ukochanej pieśni św. Jana Pawła II - mówią organizatorzy.

W meczu uczestniczyło ponad 200 zawodników, rozegrano 39 setów, zdobyto łącznie 1640 punktów. Wystąpiło 15 zespołów, które tworzyło 127 osób zaproszonych z zewnątrz oraz 14 zespołów złożonych z uczniów ZSOiZ w Gromniku (ponad 80 osób).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy