Nowy numer 42/2018 Archiwum

Góry potraficie przenosić

Próbujcie tylko być jak apostołowie, a Duch Święty dokona reszty - przekonywał bp Stanisław Salaterski bierzmowanych 11 kwietnia w Porąbce Uszewskiej.

Biskup Stanisław Salaterski 11 kwietnia w Porąbce Uszewskiej udzielił bierzmowania 166 młodym osobom z wszystkich parafii tego dekanatu.

- Gdy ponad 160 osób w tym dekanacie weźmie się do pracy, góry będziecie przenosić. Pan Jezus miał dwunastu apostołów, którzy potrafili zanieść Dobrą Nowinę na krańce świata, a cóż dopiero przez was może się stać! Tylko próbujmy być mężni, odważni, ofiarni, twórczy jak apostołowie, a Duch Święty dokona reszty - zapewniał biskup Salaterski.

O tym, co jeszcze mówił do młodych biskup, przeczytacie w artykule 166 kandydatów na bohaterów i świętych.

Tradycyjnie, na zakończenie bierzmowania młodzież dokonała aktu oddania się Najświętszej Maryi Pannie z Lourdes, która jest czczona w miejscowym sanktuarium.

Zdjęcia z tej uroczystości bierzmowania w Porąbce Uszewskiej znajdziecie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy