Nowy numer 42/2018 Archiwum

Inauguracja V Synodu Diecezji Tarnowskiej - stacja I

Wszyscy uczestnicy uroczystości zgromadzą się najpierw w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Inauguracja V Synodu Diecezji Tarnowskiej rozpocznie się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie 21 kwietnia o godz. 10. Bp Andrzej Jeż pozdrowi i powita zgromadzonych. Potem nastąpi krótka liturgia słowa. Rozważanie po czytaniu i psalmie wygłosi bp Leszek Leszkiewicz, przewodniczący Komisji Presynodalnej i wiceprzewodniczący Komisji Głównej Synodu.

Po rozważaniu diakon wystawi Najświętszy Sakrament, a po chwili modlitwy w ciszy bp Andrzej Jeż odmówi specjalnie przygotowaną modlitwę w intencji V Synodu.

  Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem wyruszy procesja do katedry
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Po błogosławieństwie eucharystycznym i schowaniu Najświętszego Sakramentu do tabernakulum, diakon wygłosi admonitio inicjujące procesję w kierunku katedry. Chór rozpocznie śpiew hymnu V Synodu („Za Chrystusem”, muz. S. Szymański). Po pierwszej zwrotce i refrenie zaczyna się procesja.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy