Nowy numer 42/2018 Archiwum

Inauguracja V Synodu Diecezji Tarnowskiej - procesja

Po modlitwie w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej do tarnowskiej katedry wyruszy procesja z relikwiami świętych i błogosławionych.

Procesji będzie przewodniczyć bp Andrzej Jeż. Za krzyżem będą niesione relikwie świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej.

W procesji pójdą przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza, diakon niosący Ewangeliarz otoczony asystą światła i kwiatów, następnie kapłani, biskupi, goście honorowi, członkowie komisji synodalnych, poczty sztandarowe i świeccy, którzy przyjechali na uroczystość z całej diecezji.

W czasie procesji śpiewana będzie Litania do Wszystkich Świętych oraz aklamacje chrystologiczne. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy