Nowy numer 42/2018 Archiwum

Inauguracja V Synodu Diecezji Tarnowskiej - Msza św.

Mszy św. w tarnowskiej katedrze będzie przewodniczyć metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

W liturgii słowa Ewangelia będzie odczytana z ambony wiszącej na filarze w nawie głównej. Potem diakon przyniesie Ewangeliarz do ucałowania abp. Markowi i bp. Andrzejowi, a po błogosławieństwie Ewangeliarz zostanie umieszczony na pulpicie przed ołtarzem. Po homilii nastąpi wyznanie wiary, po którym członkowie synodu złożą przysięgę. Biskupi pomocniczy oraz przewodniczący komisji podejdą przed Ewangeliarz.

Po modlitwie wiernych przewidziana jest procesja z darami. Po błogosławieństwie końcowym (bez rozesłania), diakon wygłasza admonitio wprowadzające w pewien obrzęd synodalny: bp Andrzej Jeż razem ze zgromadzonymi odmów po polsku modlitwę Adsumus, następnie podejdą do niego dekanalni relatorzy synodalni i otrzymają do przekazania dla każdej parafii w dekanacie welony naramienne do celebracji nabożeństw eucharystycznych. W tym czasie zostanie odśpiewany hymnu synodu (muz. Pałka).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy