Nowy numer 4/2021 Archiwum

Ewangelię głosić mogą tylko księża?

Oczywiście, że nie! Przyjęty 12 kwietnia dar Ducha Świętego uzdolnił do tego młodzież z Rajbrotu, Lipnicy Murowanej, Królówki, Żegociny i Kamionnej.

- Uważa się, że głosić Ewangelię mogą tylko księża, ale tak nie jest - mówił 12 kwietnia do młodzieży bp Stanisław Salaterski, zwracając uwagę, że jest to powołanie każdego z nas. Jako przykład jego realizacji wskazywał rodziców, którzy opowiadają swoim dzieciom o Panu Bogu, animatorów programu "Młodzi na Progu", którzy doświadczeniem wiary dzielą się ze swoimi niemal rówieśnikami w czasie przygotowań do bierzmowania, a także świadectwo osób, których mieliśmy okazję posłuchać chociażby podczas Światowych Dni Młodzieży.

- I wy również możecie świadczyć o Jezusie Chrystusie w swoim środowisku i siła tego świadectwa może być mocniejsza niż najdłuższego kazania - dodał.

O czym jeszcze bp Stanisław Salaterski mówił do młodych z Rajbrotu, Lipnicy Murowanej, Królówki, Żegociny i Kamionnej, przeczytasz w artykule: Z DUCHEM ŚWIĘTYM KAŻDY MOŻE WIĘCEJ.

Przyjęli oni z jego rąk dar Ducha Świętego podczas dwóch uroczystości. Pierwsza odbyła się w Rajbrocie. Zdjęcia stamtąd znajdziecie TUTAJ. Z kolei druga uroczystość miała miejsce w Żegocinie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które zamieściliśmy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama