Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zapał coraz większy

W Dobrej powstało 213. Szkolne Koło Caritas, jedno z najliczniejszych w diecezji tarnowskiej.

Po prawie siedmiu miesiącach przygotowań w parafii Dobra zostało powołane formalnie Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej im. Leopolda Węgrzynowicza. Uroczystość odbyła się w czasie Mszy św., której przewodniczył zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Krzysztof Majerczak. Uroczystość odbyła się w Tygodniu Miłosierdzia, który jest obchodzony w całej Polsce.

– Wolontariat w naszej szkole ma długą tradycję, jednak postanowiliśmy nadać mu charakter formalny w strukturach „Caritas” – mówi Grażyna Nika, dyrektor szkoły.

– Współpraca wszystkich instytucji i osób dobrej woli to klucz do szerokiej pomocy, z którą udaje się nam dotrzeć – zaznacza Beata Miśkowiec, prezes Parafialnego Zespołu Caritas.

– Od września ubiegłego roku rozpoczęliśmy regularne spotkania, w każdy poniedziałek. Akcje połączyliśmy z formacją. Chcieliśmy również dać sobie czas, czy wytrwamy, czy zapał nie minie. Jak się okazuje, jest coraz większy, dlatego podjęliśmy decyzję o utworzeniu Szkolnego Koła Caritas – mówi ks. Jakub Jasiak, pierwszy asystent kościelny koła.

– Rzeczywiście od września podjęliśmy ogrom pracy, wystarczy wspomnieć: akcję „Kilo”, kartki bożonarodzeniowe i wielkanocne przygotowane i rozniesione do ponad 120 osób, Dzień Seniora, Paczka Dobra, paczki na mikołaja dla dzieci z Ukrainy oraz doraźne zbiórki charytatywne – wylicza Lucyna Mikosza, pedagog szkolny i pierwszy opiekun koła.

– Jesteście 213. Szkolnym Kołem Caritas posiadającym prawie 70 stałych wolontariuszy. Jesteście jednym z najliczniejszych szkolnych kół w całej diecezji – podkreślił w homilii ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora Caritas naszej diecezji.

Na zakończenie uroczystości wszystkim obecnym podziękował ksiądz proboszcz Wojciech Sroka, który również zaprosił członków Parafialnego Zespołu Caritas oraz nowego Szkolnego Koła na dalsze świętowanie na plebanię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama