Nowy numer 38/2018 Archiwum

Misterium twojego odkupienia przejdź do galerii

Przygotowane przedstawienia było doskonałym czasem budowania wspólnoty pomiędzy grupami działającymi przy parafii.

Młodzież parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej wraz z duszpasterzami przygotowała misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Przeżywanie tych tajemnic wiary poprzez spektakl teatralny miało pomóc w jeszcze głębszym zrozumieniu czasu paschalnego oraz w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego.

Sceną misterium stały się limanowska bazylika i plac sanktuaryjny, gdzie usytuowano Wieczernik, Ogród Oliwny oraz uliczki starej Jerozolimy.

Parafianie i goście mogli wraz z apostołami uczestniczyć w Ostatniej Wieczerzy, odczuć trwogę kuszenia Judasza i modlitwy Jezusa w Ogrójcu. Trudny moment skazania oraz drogi krzyżowej zakończył się ukrzyżowaniem Jezusa, złożeniem do grobu oraz zmartwychwstaniem.

Przygotowane misterium było doskonałym czasem budowania wspólnoty pomiędzy grupami działającymi przy parafii. Szczególny wkład w powstanie całej inscenizacji mieli księża Bartosz Miziński i Robert Duda oraz Wioletta Kurek.

Przedstawienie odbyło się 13 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma