Nowy numer 2/2021 Archiwum

Angeliko, Karolino i Michale, gratulujemy!

Reprezentanci diecezji tarnowskiej na Olimpiadzie Teologii Katolickiej znaleźli się w gronie finalistów.

Centralny etap XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej odbył się w Łodzi od 4 do 7 kwietnia. Wzięło w nim udział 123 uczestników (po 3 z każdej diecezji w Polsce). W tym roku olimpiada odbywała się pod hasłem: „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka".

Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej diecezji: Karolina Niziołek (z I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie), Michał Ryndak (także z I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie) i Angelika Kurek (z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy) uzyskali tytuł finalistów tejże olimpiady. Warto zaznaczyć, że Michałowi, który ostatecznie zajął 18. miejsce, zabrakło 3 punktów, aby znaleźć się w gronie laureatów, czyli najlepszej dziesiątki.

Jak wiemy mniej więcej 10 tys. młodych wzięło udział w tej olimpiadzie, na różnych jej etapach. 10 tys. młodych pogłębiło swoją wiedzę o Bogu i o Kościele świętym. Bardzo cieszy tak liczny udział młodych ludzi poszukujących i chcących pogłębić swoją wiarę.

Michał Ryndak i Karolina Niziołek pochodzą z parafii Olszyny k. Jasła. Uczą się też w jednej szkole, czyli I LO w Tarnowie, pod kierunkiem ks. Janusza Pabiana i ks. Grzegorza Grycha. Jak mówili "Gościowi Tarnowskiemu" podczas diecezjalnego etapu, już wcześniej startowali w podobnych konkursach.

- Dla mnie poznawanie wiary, lepsze jej rozumienie, pomaga odkrywać sens życia, cieszyć się nim, czuć się bezpiecznym, kiedy się wie, po co człowiek istnieje, dokąd zmierza. Ludzie ślizgają się po powierzchni życia, ja tak nie chcę! Owszem, jak każdy nastolatek mam pragnienia, marzenia, małe nadzieje, ale one są niewystarczające. Człowiek musi mieć wielką nadzieję, która da sens wszystkiemu, co robi. Ja taką nadzieję widzę w Bogu - mówi Michał.

Karolina odnajduje pokój i nadzieję w modlitwie. - Tam człowiek uczy się rozmawiać potem z ludźmi, prowadzić z nimi dialog, szukać z nimi pojednania, zgody - mówiła Karolina.

Angelice, Karolinie i Michałowi gratulujemy tak wysokich osiągnięć i dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej diecezji w Polsce. Życzymy w przyszłości dalszych sukcesów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama