Nowy numer 50/2019 Archiwum

Tarnowscy kapłani wicemistrzami Polski

W XIV Mistrzostwach Polski Księży w Futsalu w Bielsku Podlaskim zdobyli srebro.

Krajowe rozgrywki księży w piłce halowej odbyły się w miniony weekend. Tarnowianie przegrali w finale z księżmi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej 1:4. Na najniższym stopniu podium stanęli duchowni z diecezji gdańskiej. W rozgrywkach w Bielsku Podlaskim wzięło udział 20 drużyn księży, reprezentujących polskie diecezje i archidiecezje.

W rozgrywkach grupowych tarnowscy księża rywalizowali z kapłanami z diecezji przemyskiej, sandomierskiej, opolskiej oraz częstochowskiej, ulegając jedynie duchownym z Podkarpacia. W ćwierćfinale dopiero rzuty karne zadecydowały o awansie. Wcześniej w regulaminowym czasie gry tarnowscy księża remisowali z kapłanami z diecezji świdnickiej 2:2. W rozgrywce półfinałowej znów trafili na duchownych z Przemyśla. Tym razem udało się pokonać rywala i awansować do finału.

Tarnowscy kapłani wicemistrzami Polski   Z medalami arch.

W drużynie kapłanów z diecezji tarnowskiej zagrali: ks. Paweł Skraba – kapitan drużyny oraz ks. Maciej Igielski, ks. Leszek Grębski, ks. Paweł Bogaczyk, ks. Marcin Górski, ks. Piotr Cichoń, ks. Piotr Burdacki, ks. Rafał Żelazny, ks. Rafał Dziedziak, ks. Antoni Król, ks. Adam Bezak i ks. Paweł Zawiślan.

Dodajmy, że w ubiegłym roku reprezentacja tarnowskich księży zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama