Nowy numer 45/2018 Archiwum

U Bratanków przejdź do galerii

Chór Sanktuarium Przemienienia Pańskiego "Veraicon" z Nowego Sącza koncertował Budapeszcie.

Sądecki Chór Sanktuarium Przemienienia Pańskiego „Veraicon” był od 13 do 15 kwietnia w Budapeszcie, gdzie wziął udział w 18. Budapesti Tavaszi Fesztival.

Było to bardzo duże wyróżnienie dla naszych chórzystów, wystąpili bowiem w wyborowym towarzystwie, w najbardziej prestiżowej sali koncertowej Budapesztu – Pesti Vidago. „Veraicon” reprezentował Polskę na koncercie „A zene minidenkie” (Music is for Everyone), na którym wystąpiły chóry reprezentujące wszystkie kraje państw Grupy Wyszehradzkiej. Obok naszego reprezentanta Czechy reprezentował Dziewczęcy Chór Uczelniany z Komeriz, Słowację Męski Chór Nauczycielski z Żyliny, a Węgry Chór Mieszany „Vox Caelestis” z Budapesztu. Sądeczanie zachwycili licznie zgromadzoną publiczność nie tylko brawurowym wykonaniem utworów, ale też urodą Sądeczanek i pięknymi  strojami z elementami sądeckiego folkloru.

„Veraicon” rozpoczął koncert utworem „Gaude Mater Polonia”, następnie przedstawił utwory „Już się zmierzcha” Wacława z Szamotuł, „Videtut omnes fines terrae”  Mikołaja Zielińskiego, „Czego chcesz od nas Panie” Józefa Świdra, „Ave Maria” Dawida Kusza OP, „Zdrowaś Królewno wyborna” Andrzeja Koszewskiego, „Smagła Góralko z Suity Maryjnej” Juliusza Łuciaka, a zakończył utworem inspirowanym folklorem góralskim „Nie chcę cię Kasiuniu” w opracowaniu Stanisława Wiechowicza.

Dopełnieniem wyjazdu był udział w niedzielnej Mszy św. oraz koncert  w polskim kościele pod wezwaniem matki Bożej Nieustającej Pomocy w Budapeszcie. Cieszy fakt, że właśnie nasz, sądecki chór sanktuaryjny, pod dyrekcją pani Izabeli Biskupskiej tak wyjątkowo  reprezentował zarówno Polskę, jak i Królewskie Miasto Nowy Sącz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy