Nowy numer 2/2021 Archiwum

Koncerty dla Niepodległej

Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes zaprasza na cykl koncertów patriotycznych "Muzycznie śladami polskiej niepodległości".

Na repertuar złożą się utwory polskich kompozytorów poświęcone tej tematyce. Koncerty odbędą się: 5 V kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej, 10 VI w kościele pw. Ducha Św. w Żabnie, 16 IX w kościele pw. MB Częstochowskiej w Brzesku-Słotwinie, 14 X w kościele pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie, 10 XI w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie w ramach miejskich obchodów „Tarnów Pierwsze Niepodległe”. Podczas koncertu odbędzie się światowe prawykonanie „Missa pro Patria” Łukasza Farcinkiewicza. Ostatni koncert z cyklu odbędzie się 24 XI w tarnowskiej katedrze. Tu również będzie można wysłuchać „Missa pro Patria” Łukasza Farcinkiewicza.

Ponadto chór wykona koncert z udziałem „Schola Cantorum Leipzig”. Koncert odbędzie się 12 V w bazylice katedralnej w Tarnowie. Również tutaj 16 X odbędzie się koncert z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Rok 2018 zakończy Koncert Noworoczny w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, podczas którego zostanie wręczona chórowi Platynowa Płyta za album „Christmas Time”. Więcej na puellaeorantes.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama