Nowy numer 2/2021 Archiwum

Miasto życia

Wiosenna, pierwsza w tym roku zbiórka makulatury na misje odbyła się w Bochni. Tradycyjnie zorganizował ją oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy par. św. Pawła.

Przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni odbyła się zbiórka makulatury, w czasie której zebraliśmy do kontenerów 20 783 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazały swoją makulaturę bezpośrednio do firm recyklingowych w ilości 3 811 kg. Łącznie zebraliśmy 24 594 kg, co dało  kwotę 8 610,05 zł. 3 osoby przekazały darowiznę w wysokości 100 zł.

Tak więc konto budowy Centrum Dziecka „Cite de vie - Mere Josepha” w stolicy Kamerunu Yaounde powiększyliśmy  o kwotę  8 710,05zł.

Piąty rok akcji „Makulatura na Misje” rozpoczęliśmy od bardzo dobrego wyniku, dzięki zaangażowaniu ogromnej liczby osób dobrej woli z Bochni i Ziemi Bocheńskiej,  Krakowa, Brzeska, Wieliczki. Do akcji włączyli się również Zespół Szkół Nr 1 w Bochni, Zespół Szkół Nr 1 w Brzesku, Gimnazjum im. s. Emilii Podoskiej w Dobranowicach k/Wieliczki,  Studio K Spółka z o. o. w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe „Dora” w Bochni, Apteka „Gazaris” w Bochni oraz parafia  MB Bolesnej w Gierczycach.

Naszą akcję wspiera wiele instytucji i portali internetowych, które bezinteresownie umieszczają nasze plakaty i informacje o zbiórkach.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają naszą akcję „Makulatura na misje”, w imieniu własnym i s. Kolbeny Frąckiewicz, założycielki misji w Yaounde i koordynatorki budowy studni im. dr Filipa Adwenta oraz Centrum Dziecka składamy gorące podziękowania oraz zapewnienie o modlitwie.

S. Kolbena zaprasza do dalszego wspólnego budowania, a my do udziału w następnej zbiórce makulatury, która odbędzie się 9 czerwca 2018 roku przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni w godz. od 7.00 do 16.00.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można  wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOM - BUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 - wjazd od ul. Gazowej, pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama