Nowy numer 3/2021 Archiwum

Znają myśli Jana Pawła II

Dwie uczennice z Zespołu Szkół w Brzeźnicy k. Dębicy zostały laureatkami wojewódzkiego finału Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II.

W Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmiał: „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste”.

Konkurs jest organizowany we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Białymstoku, Wydziałem Nauczania Kurii Diecezjalnej w Łomży, Wydziałem Nauczania Kurii Diecezjalnej w Ełku, Wydziałem Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Podlaską Rodziną Szkół im. Jana Pawła II. Celem Konkursu jest przybliżenie życia Jana Pawła II i poznanie wartości zawartych w jego nauczaniu, kształtowanie świadomości i postaw dzieci i młodzieży oraz ukazanie znaczenia chrześcijańskiego systemu wartości.

Do etapu wojewódzkiego w Zręcinie  przystąpiło 29 uczniów z 12 szkół. Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy udział wzięły uczennice z Publicznego Gimnazjum: Alicja Żmuda, Natalia Gwóźdź i Małgorzata Gaweł.

Uczestnicy mieli do rozwiązania w ciągu 60 minut test składający się z 43 pytań podzielonych na trzy części. Pierwsza część składała się z 20 pytań otwartych, druga obejmowała test wielokrotnego wyboru składający się z 20 pytań a trzecia to trzy pytania typu „Uzupełnij zdania brakującymi wyrazami”. 

Po napisaniu testu uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzili Dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu, a następnie wysłuchali kilku piosenek w wykonaniu uczniów z Gimnazjum w Zręcinie.

Pięcioro najlepszych uczestników finału zastało laureatami Olimpiady. Wśród nich znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły. Natalia Gwóźdź zajęła 3 miejsce, a Alicja Żmuda zdobyła I miejsce w etapie wojewódzkim.  

Zwyciężczyni otrzymała wiele nagród od organizatorów, w tym 8-dniową wycieczkę do Grecji w ramach zielonej szkoły, na którą pojedzie od 5 do 13 maja. 

Opiekunowie olimpijczyków   Opiekunowie olimpijczyków
Archiwum szkoły
Finał ogólnopolski odbędzie się 22 maja 2018 roku. Uczennice do konkursu przygotowywali s. Agnieszka Skrzypek, Sławomir Sulisz i ks. Piotr Świerczek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama