Nowy numer 4/2021 Archiwum

Ku wyższym rzeczom... przejdź do galerii

33 uczniów z Prywatnego Technikum Zawodowego w Nowym Sączu wzięło udział w konkursie wiedzy o życiu św. Stanisława Kostki.

Głównym celem konkursu było włączenie się w przeżywany w polskim Kościele Rok Świętego Stanisława Kostki z okazji 450. rocznicy jego śmierci oraz 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, jako że św. Stanisław Kostka jest jej drugorzędnym patronem.

Konkurs, któremu przyświecało motto "Młody wzorem młodych", odbył się w formie pisemnej i obejmował 45 pytań z zakresu przygotowanych materiałów: życiorysu św. Stanisława Kostki, Listu Stanisława z drogi do Rzymu (List do Ernesta) z 1557 roku oraz Listu Episkopatu Polski na Rok Świętego Stanisława Kostki.

Ku wyższym rzeczom...   Nagrodzeni z dyrektorem szkoły i organizatorem konkursu ks. Łukaszem Bochenkiem arch. szkoły - Jako nauczyciele i katecheci ufamy, że poznanie życia patrona polskiej młodzieży rozbudzi w sercach młodych ludzi troskę o kształtowanie własnej duchowości oraz wynikających z niej postaw moralnych i patriotycznych. Wszak św. Stanisław Kostka, pomimo tego że żył niemal V wieków wstecz, jawi się w dzisiejszych czasach jako wyraźny autorytet, który z uporem i determinacją realizuje zasadę: Ad maiora natus sum - „do wyższych rzeczy jestem stworzony” – mówi ks. Łukasz Bochenek, katecheta i organizator konkursu.

Nagrody ufundował p. Janusz Gumularz, prowadzący szkołę. Podsumowania konkursu i wręczenia nagród dokonał dyrektor szkoły p. Józef Dąbrowski.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Patrycja Krokowska
II miejsce (ex aequo): Żaneta Mordarska, Monika Osysko
III miejsce: Barbara Stasianek

Przyznane zostały także wyróżnienia, które otrzymali:

Krystian Krajewski, Grzegorz Wojtaczka, Emilia Wilk, Magdalena Zelek, Artur Plata, Magdalena Zaryczny, Monika Pacut, Justyna Zwierzyńska, Roksana Matusik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama