Nowy numer 50/2019 Archiwum

Siedmioro z 25 to nasi!

Nowi misjonarze z diecezji tarnowskiej otrzymali w Gnieźnie krzyże misyjne z rąk nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatora Pennacchia.

W tym gronie jest sześciu kapłanów i jedna siostra zakonna. Krzyże misyjne otrzymali: ks. Dariusz Pawłowski, ks. Grzegorz Kubalica, ks. Michał Mikulski, ks. Przemysław Podobiński, ks. Roman Marek, ks. Stanisław Knurowski i s. Halina Słąba.

Krzyże poświęcił i wręczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio podczas uroczystości odpustowej ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie, która odbyła się wczoraj, 29 kwietnia.

Misyjne krzyże otrzymało w sumie 25 osób z kilkunastu polskich diecezji. Osoby, które przygotowują się do wyjazdu, niebawem będą głosić Ewangelię na Kubie, w Brazylii, Peru, Boliwii i Republice Środkowoafrykańskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama