Nowy numer 45/2018 Archiwum

Jestem Polką i Polakiem przejdź do galerii

Kilkaset tarnowskich dzieci ze Szkoły Podstawoej nr 17 zaśpiewało wspólnie pieśń "Witaj, majowa jutrzenko".

Pieśń nazywana "Mazurkiem 3 Maja", mająca już prawie od 200 lat, upamiętnia Konstytucję 3 Maja, pierwszą w Europie ustawę zasadniczą. Tę pieśń, dzięki wydrukowanym dla każdego ucznia tekstowi, zaśpiewał chór Gaudium z uczniami wszystkich osiemnastu klas szkoły.

Ta wyjątkowa szkolna majówka odbyła się w Szkole Podstawowej nr 17 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie. Opowieść o pierwszych trzech dniach maja, o tym, z jakimi wydarzeniami wiążą się te dni, co upamiętniają i dlaczego o nich dziś mówimy, była treścią majówki, która odbyła się pod tytułem "Jestem Polką i Polakiem".

- Cała szkoła włącza się w uroczyste świętowanie poprzez odświętne stroje z biało-czerwonymi elementami oraz przypomnienie znaczenia majowych świąt - mówi Anetta Święch, dyrektor ZSO nr 1 w Tarnowie. Wychowanie patriotyczne jest ważnym elementem życia szkoły.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy