Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wystarczy "tylko" kochać

Biskup Leszek Leszkiewicz 4 maja udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Chormanice, Marcinkowice, Tęgoborze i Tabaszowa.

Z rąk bp. Leszkiewicza dar Ducha Świętego otrzymało 169 młodych osób w czasie dwóch uroczystości bierzmowania. Jedna odbyła się w kościele parafialnym w Chomranicach, druga - w Tęgoborzu.

Zdjęcia z Chomranic, gdzie Duch Święty zstąpił na miejscową młodzież i pochodzącą z marcinkowickiej parafii, znajdziesz TUTAJ. Z kolei zdjęcia z Tęgoborzy, gdzie bierzmowanie przyjęli młodzi z tamtejszej parafii i tabaszowskiej wspólnoty, zamieściliśmy TUTAJ.

Wystarczy "tylko" kochać   Bierzmowanie w Tęgoborzu Beata Malec-Suwara /Foto Gość - Kochacie swoich rodziców? Kochacie mamę i tatę? - pytał młodych biskup, nawiązując do nakazu Jezusa z dzisiejszej Ewangelii, żebyśmy się wzajemnie miłowali. - Nie ma ważniejszej rzeczy niż kochać. Wystarczy tylko to, żeby się zbawić - dodał, zauważając, że wcale nie jest to takie łatwe w świecie, w którym człowiek tak bardzo pokochał samego siebie.

O czym jeszcze biskup mówił do młodych (i nie tylko) piszemy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama