Nowy numer 3/2021 Archiwum

Na Ziemi Kwitnących Sadów przejdź do galerii

Kwiat młodzieży z Zabrzeży, Łącka i Kiczni przyjął dar Ducha Świętego. Szafarzem sakramentu bierzmowania był bp Stanisław Salaterski.

W kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Zabrzeży odbyła się uroczystość bierzmowania.

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęli młodzi z miejscowej parafii, a także z Kiczni i Łącka.

Szafarzem bierzmowania był bp Stanisław Salaterski, który w tym samym dniu rozpoczął wizytację kanoniczną parafii w Zabrzeży.

W homilii przypomniał młodym, że dar wiary otrzymany już na chrzcie świętym i umocniony darami Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania zobowiązuje.

- Najpierw do osobistego życia według wiary. Do przyjaźni z Jezusem umacnianej w codziennej modlitwie, w Eucharystii, w dobroci i życzliwości względem ludzi.

Wiara to dar, którego nigdy nie powinniśmy się wstydzić. Ani tu, w naszym domu rodzinnym i parafialnym, ani wszędzie tam, gdzie Bóg nas postawi.

To prawda, że Jezus nie obiecał swoim uczniom łatwego życia. Nie łudził ich wizją spokojnego życia, lecz wskazywał szczęście, które zdobywa się poprzez cierpienie znoszone podczas prześladowań i ucisków.

Popatrzcie na św. Stanisława i na bł. s. Celestynę Faron - świadków wiary, którzy żyli nią, nie wstydzili się jej i nie lękali się jej wyznawać mimo prześladowań.

Bóg chce, abyście zakwitnęli wiarą i wydali jej owoce. Daje wam swojego Ducha, z którym możecie to osiągnąć, który sam będzie w was działał i dobre dzieło dziś rozpoczęte doprowadzi do końca - mówił w homilii bp Salaterski.

W procesji z darami młodzi ofiarowali m.in. bukiet kwitnących gałązek drzew owocowych, z uprawy których słynie Ziemia Łącka, przygotowująca się do Święta Kwitnących Sadów.    

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama