GN 45/2018 Archiwum

Pobiegnij dla Stanisława

Fundacja Na Ratunek wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Skrudzina "Przyjaźń" organizuje Bieg Barana, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc Stanisławowi Stawiarskiemu.

Stanisław Stawiarski to 50-letni mieszkaniec Skrudziny - mąż i ojciec czwórki dzieci, z zamiłowania muzyk. Od stycznia tego roku pan Stanisław, po udarze mózgu, przechodzi uciążliwą rehabilitację.  

- Po jego twarzy widać jednak, że konsekwentnie i uparcie walczy o powrót do zdrowia, a dzielna żona wraz z dziećmi czeka i wierzy w to, że Stasiu w końcu zacznie mówić i wróci z nimi do domu. Bez wątpienia większość z nas miała okazję bawić się z kapelą Stanisława, gdyż muzykują od wielu, wielu lat. Na pewno nie jedna młoda para wkraczała weselnym krokiem w „nowe życie” przy dźwiękach gitary, czy też perkusji, na której grał Stanisław. Dziś jednak to jemu przyszło toczyć batalię o „nowe, normalne życie”. Otwórzmy więc serca i podejmijmy walkę wraz ze Stanisławem! Spotkajmy się 3 czerwca w Skrudzinie - zapraszają organizatorzy.

Zawody będą połączone z festynem z okazji Dnia Dziecka. W ramach Biegu Barana odbędą się bieg główny i marsz rekreacyjny na dystansie 8 km, bieg juniora, bieg dla dzieci szkół podstawowych oraz bieg dla przedszkolaków.

Bieg ma charakter charytatywny. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie pana Stanisława.

Warto przypomnieć, że poprzednie edycje Biegu Barana zakończyły się sukcesem, dzięki zebranym funduszom, hojności sponsorów oraz ludzi dobrej woli, w 2016 roku na pomoc Zuzi Konieczny udało się przeznaczyć kwotę 10809,86 zł, a w 2017 roku na pomoc Józefowi Szabli 9536,19 zł.

Więcej o Biegu przeczytacie TUTAJ!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy