Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bądź święty jak twój patron

Biskup Jan Styrna 7 maja udzielił sakramentu bierzmowania w kościele w Borzęcinie Dolnym i w szczepanowskim sanktuarium.

W kościele NMP Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym dar Ducha Świętego przyjęła młodzież pochodząca z tej parafii, a także z Borzęcina Górnego i Bielczy.

Zdjęcia z uroczystości zamieściliśmy TUTAJ.

Druga uroczystość bierzmowania odbyła się w sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie. Tam Duch Święty został zesłany na szczepanowską młodzież, a także pochodzącą z parafii Przyborów, Mokrzyska, Maszkienice, Rudy-Rysie i Bucze. Zobacz BIERZMOWANIE W SZCZEPANOWIE.

Szafarzem sakramentu był pochodzący z tych stron bp Jan Styrna, biskup senior diecezji elbląskiej. Mówił do młodzieży o powołaniu do świętości. Napełnieni Duchem Świętym możemy czynić to, do czego sami nie bylibyśmy zdolni.

Przekonywał, że przykładem i wsparciem w stawaniu się świętymi są patronowie. Przywołał swojego patrona z bierzmowania św. Andrzeja Apostoła, a w Szczepanowie wiele mówił o św. Stanisławie, o poczuciu dumy z tego, że pochodzi się z tych samych stron co on, ale i pragnieniu, by być takim jak on.

- Byłoby bardzo pięknie, gdyśmy mieli w sobie wszyscy głębokie pragnienie świętości życia, gdybyśmy do swojego życia przyjmowali porządek myślenia i działania swoich świętych patronów - namawiał. - Trzeba nam nie tylko wsłuchiwać się w dźwięk ich imion, lecz wsłuchiwać się w tę prawdę, którą niosą, w tę rzeczywistość, którą reprezentują, zapatrzeć się w ich piękno duchowe - dodał.

Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama