Nowy numer 38/2018 Archiwum

Siła, odwaga i światło

Otrzymali je 10 maja młodzi z Mikluszowic, Gawłowa, parafii św. Mikołaja w Bochni i Brzeźnicy z rąk abp. Henryka Nowackiego.

Arcybiskup Henryk Nowacki 10 maja udzielił sakramentu bierzmowania 237 młodym osobom.

Swoisty wieczernik miał miejsce w kościele parafialnym w Mikluszowicach, gdzie Duch Święty zstąpił na młodzież tamtejszej parafii, a także z wspólnoty w Gawłowie. Zdjęcia z uroczystości znajdziecie TUTAJ.

Bierzmowanie w bocheńskiej bazylice przyjęło ponad 170 osób   Bierzmowanie w bocheńskiej bazylice przyjęło ponad 170 osób Beata Malec-Suwara /Foto Gość Z kolei druga uroczystość bierzmowania odbyła się w bazylice św. Mikołaja w Bochni. Sakrament przyjęły osoby pochodzące głównie z tej parafii, a także z Brzeźnicy. Oczywiście, także mamy zdjęcia, które zamieściliśmy TUTAJ.

- Wiele odwagi trzeba, ażeby nie zdezerterować, aby nie pójść w przeciwnym kierunku, nie przestraszyć się i nie wycofać - mówił do młodych abp Henryk Nowacki. - Lęk przed tym, co nieznane i jeszcze przed nami, jest zrozumiały, ale trzeba nam siły, odwagi i światła na drodze życia. Te otrzymujecie dzisiaj - dodał, wyjaśniając, czym jest bierzmowanie, i przestrzegając przed wyobrażeniem, że to jakiś tam zwyczaj, tradycja, wymysł proboszcza czy kogokolwiek, by młodych dręczyć czy gnębić.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma