Nowy numer 42/2018 Archiwum

900 podpisów przejdź do galerii

W odnowionej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej w kościele pw. św. Pawła w Bochni złożono akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP podpisany przez parafian.

W kościele pw. św. Pawła w Bochni bp Leszek Leszkiewicz poświęcił 13 maja odnowioną kaplicę Matki Bożej Fatimskiej. Złożono w niej akt oddania Niepokalanemu Sercu NMP, pod którym złożyło swój podpis 900 parafian.

– Maryja wskazuje nam drogę do nieba, co wiedzie przez rodzinę, która wspólnie się modli, czyni pokutę, żyje darem łaski. Niech w waszych domach słychać modlitwę, która gromadzi całą rodzinę. W miarę możliwości znajdźcie czas, by wspólnie iść do spowiedzi. Zawsze pamiętajcie, że nad waszymi domami jest potężna łaska Boża, na którą trzeba otwierać swoje serca – mówił w homilii biskup.

Ściana ołtarzowa kaplicy przedstawia Maryję objawiającą się trzem fatimskim dzieciom. Modlący się znajdą na płaskorzeźbie odniesienia do trzech tajemnic fatimskich i kultu Niepokalanego Serca. Jest też symboliczne przedstawienie cudu słońca.

Maryjne są również witraże przedstawiające najważniejsze objawienia Matki Bożej. O tajemnicach Jej życia mówią też malowidła ścienne.

Bp Leszkiewicz poświęcił kaplicę podczas Mszy św., po której przewodniczył także procesji fatimskiej wokół kościoła.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy