Nowy numer 41/2018 Archiwum

Trzy znaki na drodze

Biskup Stanisław Salaterski 14 maja bierzmował młodzież w tarnowskim sanktuarium MB Fatimskiej oraz w kościele pw. Dobrego Pasterza w Tarnowie.

W pierwszej świątyni do sakramentu dojrzałości przystąpiła miejscowa młodzież, której było 57. Natomiast w kościele pw. Dobrego Pasterza do bierzmowania przystąpiło 114 kandydatów: 36 z miejscowej parafii, 70 z parafii w Tarnowie-Krzyżu oraz 8 z parafii Pawęzów.

W homilii bp Stanisław Salaterski nawiązał do przeżywanego 14 maja święta św. Macieja Apostoła, tego, który towarzyszył Jezusowi, był świadkiem jego zmartwychwstania, został dołączony do wspólnoty apostołów. Z gorliwością podjął misję świadka i apostoła Chrystusa, zajmując miejsce Judasza, który zawiódł.

O bierzmowaniu 14 maja piszemy tu: SZEDŁ TĘDY ŚW. MACIEJ

Duża galeria zdjęć z MB Fatimskiej jest tu: BIERZMOWANIE U MB FATIMSKIEJ W TARNOWIE

Zdjęcia z drugiego bierzmowania znajdziecie tu: BIERZMOWANIE U DOBREGO PASTERZA

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy