Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dwie figury, jedna Matka przejdź do galerii

W parafii Łąkta znajdują się aż dwie figury Matki Bożej z Fatimy, które ofiarowali księża pochodzący z Łąkty - Bronisław i Stanisław Rosiek.

W parafii Łąkta rozpoczęły się nabożeństwa fatimskie. Podczas pierwszego z nich ks. proboszcz Janusz przybliżył genezę i przebieg objawień fatimskich.

Figurę Matki Boskiej nieśli rodzice dzieci komunijnych, kręgi rodzin, zespół ludowy i stowarzyszenie, ministranci i lektorzy, a także przedstawicielki Caritas.

W uroczystościach wzięła udział bardzo liczna grupa parafian oraz strażacy z OSP na czele z komendantem gminnym Januszem Stańdo. Podczas procesji grała Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Żegocinie.

- Jesteśmy parafią maryjną, kult Matki Bożej jest u nas mocno zakorzeniony i pielęgnowany przez parafian. Środowe nowenny gromadzą przed ołtarzem wiele osób z różnymi problemami i radościami, a procesje fatimskie, które dziś inaugurujemy w naszej parafii, będą pogłębiały umiłowanie Matki Bożej - mówi ks. Janusz Czajka.

- Cieszę się, że w moim kościele, do którego od wielu lat przychodzę i zawierzam swoje sprawy, jest obecna także Matka Boża Fatimska, jest to dla mnie niezwykle ważne. Udział bardzo mnie umacnia i pokrzepia. Dzisiejsza uroczystość to taka nasza namiastka Łąkieckiej Fatimy - mówi pani Zofia.

W parafii znajdują się dwie figury Matki Bożej, które ofiarowali księża pochodzący z Łąkty - Bronisław i Stanisław Rosiek.

- Te figury są dla nas wyjątkowe, ponieważ przybyły prosto z Fatimy, tam zostały już poświęcone i oddane do kultu. Można powiedzieć, że mamy w naszej parafii cząstkę Fatimy, cieszymy się z tego i zapraszamy do Łąkty na kolejne procesje fatimskie, 13 dnia miesiąca. - dodaje na zakończenie ks. Czajka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama