Kilkuset młodych wzięło udział 19 maja w organizowanym przez służebniczki dębickie festiwalu dedykowanym młodzieży.
- Festiwal organizujemy z racji Roku św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Chcemy młodym, którzy przyjechali do nas z różnych ośrodków, w których pracują siostry, także poza diecezją tarnowską, np. ze Stalowej Woli, dać okazję budowania wspólnoty, bycia ze sobą i z Jezusem. Takie wspólnotowe spotkania, wiemy to z doświadczenia, wzmacniają młodych w wierze, są platformą rozmowy o niej, dzielenia się nią - mówi s. Monika Duda, służebniczka dębicka ze Stowarzyszenia „Dobroć”, który to podmiot, wraz z duszpasterstwem powołaniowym zgromadzenia, zorganizował festiwal.
Tylko w sobotę w ogrodach domu służebniczek przy ul. Krakowskiej odbywały się koncerty, prezentowały się różne młodzieżowe inicjatywy, jak choćby Wolontariat Misyjny Salvator. Młodzi usłyszeć mogli także kilka świadectw. - Na mnie zrobiło wielkie wrażenie to ostatnie, Patrycji Hurlak, nawróconej wiedźmy. Nie mam podobnych doświadczeń jak ona, ale mam potrzebę bycia lepszą. Nie mam konieczności tak głębokiej zmiany w życiu, ale te małe nawrócenia są potrzebne. Kiedy słyszę, jak ktoś z głębokiego upadku się wyzwolił, to mam poczucie, że także mogę to robić ja, w rzeczach o wiele mniejszych, że nie zabraknie mi sił - mówi Magda Szaraj, 16-latka z Trzciany koło Bochni.
Biskup Andrzej Jeż wygłosił katechezę i odpowiadał na pytania młodych Grzegorz Brożek /Foto Gość Dla Klaudii Król liczy się klimat spotkań młodzieżowych, który daje poczucie bycia bliżej Boga. - Chcę pogłębiać relację z Panem Jezusem, poznawać innych młodych, dla których Bóg jest tak bardzo ważny. Poza tym doświadczam tu radości z bycia blisko Jezusa, przez muzykę, taniec. Taka jest nasza wiara. Radosna. Uśmiechnięta, a nie smutna i ponura. Na takich wydarzeniach jak to w Dębicy, widać to wyraźnie - tłumaczy Klaudia.
Z młodymi spotkał się również biskup tarnowski Andrzej Jeż, który odpowiadał na pytania młodzieży m.in. czy musi być takie długie, trzyletnie przygotowanie do bierzmowania? Czy osoba, która lubi ubierać się na czarno i słucha heavy metalu ma miejsce w Kościele? Czy biskup był kiedyś zakochany?
Odpowiedzi znajdziecie na naszych łamach.