Nowy numer 15/2020 Archiwum

Cordia znaczy Serdeczna

Do grona misjonarek miłości dołączyła siostra pochodząca ze Sterkowca, z parafii Szczepanów w diecezji tarnowskiej.

W Zesłanie Ducha Świętego w Rzymie odbyła się uroczystość złożenia ślubów wieczystych w zgromadzeniu misjonarek miłości, którego założycielką jest św. Matka Teresa z Kalkuty.

Wśród sióstr składających śluby jest s. Cordia Góra, pochodząca ze Sterkowca - parafia Szczepanów. To druga siostra w zgromadzeniu pochodząca z diecezji tarnowskiej.

S. Cordia (w środku) z najbliższą rodziną   S. Cordia (w środku) z najbliższą rodziną
Archiwum rodzinne
W uroczystości wzięła udział najbliższa rodzina siostry i jej przyjaciele.

- Uderzyło mnie to, że siostry nie siedziały na krzesłach, ale na dywanie. To był dla mnie znak prostoty, przez który siostry upodabniają się do najmniejszych, którym będą służyć - mówi jeden z uczestników uroczystości.

Taniec sióstr   Taniec sióstr
Archiwum rodzinne
Po Mszy św. w domu zakonnym odbyła się agapa. Siostry, które złożyły śluby, zostały udekorowane wieńcami z kwiatów, a współsiostry zatańczyły dla nich specjalny taniec.

- Wieńce i taniec to znak uszanowania i radości - wyjaśniają misjonarki miłości z Warszawy.  

Formacja w zgromadzeniu trwała 9,5 roku. S. Cordia będzie pracowała pośród najuboższych mieszkańców Abidżanu, stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej.    

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama