GN 2/2021 Archiwum

Z owacją na stojąco

Chór CANTICUM IUBILAEUM z bazyliki limanowskiej został nagrodzony w Kłodzku.

Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM z Limanowej nagrodę zdobył w miniony weekend podczas 8. Kłodzkich Śpiewań Majowych.

Występ konkursowy pod dyrekcją Marka Michalika z udziałem sopranistki Sylwii Olszyńskiej i akompaniatora Krzysztofa Hotlosia w kłodzkiej kolegiacie wzbudził ogromny aplauz i owację na stojąco od licznie zebranej publiczności, wśród której byli chórzyści pozostałych ośmiu chórów biorących udział w konkursie. Do Kłodzka bowiem przyjechały także chóry z Wrocławia, Nysy, Dusznik-Zdroju, Dzierżoniowa i Tłumaczowa.

Jury konkursowe postanowiło nagrodzić i wyróżnić tylko dwa z nich. W kategorii chórów amatorskich bez udziału profesjonalnych muzyków wyróżniony został Kameralnych Chór MISERICORDIA z Wrocławia. W kategorii chórów amatorskich z udziałem profesjonalnych muzyków wyróżniony został Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM z bazyliki Matki Boskiej w Limanowej. Oba zespoły otrzymały równorzędne nagrody.

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego Chór CANTICUM IUBILAEUM zapewnił oprawę muzyczną liturgii Mszy św. w kłodzkiej kolegiacie, której przewodniczył rodak limanowski i proboszcz parafii o. Robert Mól. Po Eucharystii chór wykonał koncert, w czasie którego wystąpiła także limanowianka i solistka Opery Wrocławskiej Jadwiga Postrożna.

Niedzielny koncert także wzbudził ogromny aplauz, ale i łzy wzruszenia na twarzach słuchających. Na koncert przybyło wiele osób związanych z Limanową, a mieszkających na terenie Kłodzka i okolic. Dyrygent i prezes chóru odebrali wiele gratulacji i słów uznania dla chóru. Zespól otrzymał wiele zaproszeń do wykonania koncertów.

Po wzruszeniach artystycznych, chórzyści wraz z przewodnikiem mogli zwiedzić Twierdzę Kłodzką, gdzie realizowano nagranie dwóch odcinków filmu "Czterej pancerni i pies".

W tym roku Chór CANTICUM IUBILAEUM świętuje 20. rocznicę powstania. Uroczystość rocznicowa została zaplanowana na 17 listopada 2018 roku w limanowskiej bazylice. O godz. 17 odbędzie się koncert jubileuszowy, a o 18.00 - uroczysta Msza Święta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama