Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zbuduj kościół z muzyki

Tarnowscy misjonarze ks. Maciej Fleszar i ks. Karol Kuźma proszą o pomoc w tworzeniu zaplecza parafii św. Jana Pawła II w stolicy Konga Brazzaville.

Parafia położona jest w ubogiej dzielnicy Diata, która na skutek braku Kościoła katolickiego zdominowana została przez działalność lokalnych sekt.

Misjonarze rozpoczęli właśnie budowę kompleksu parafialnego, w którego planach znajduje się kościół, szkoła katolicka oraz plebania. Koszty związane z budową przerastają finansowe możliwości lokalnej wspólnoty.

W związku z tym księża chcą nagrać płytę z kongijską muzyką religijną, która posłuży w Polsce jako cegiełka na budowę zaplecza parafialnego.

W powstanie płyty zaangażowane są cztery miejscowe zespoły, w tym także chór i schola z parafii ewangelickiej.

Wybrany repertuar muzyczny ma na celu ukazanie bogactwa rytmów, melodii oraz języków Konga.

Makieta zaplecza duszpasterskiego   Makieta zaplecza duszpasterskiego
ks. Maciej Fleszar
Na płycie znajdą się zatem śpiewy m.in. w języku francuskim, lingala, lari czy kituba.

- Tytuł samej płyty „Diata tu na diata”, nawiązujący do nazwy naszej dzielnicy, to jednocześnie tytuł jednego ze śpiewów, który podejmuje wątek wspólnego podążania do nieba.

Zgodnie z naszym planem, płyta powinna ukazać się pod koniec czerwca w nakładzie 5 tys. egzemplarzy. Mamy nadzieje, że spotka się ona z życzliwym przyjęciem ze strony polskich słuchaczy, przyczyniając się tym samym do dzieła naszej budowy.

W związku z jej wydaniem postanowiliśmy zwrócić się do ludzi dobrej woli o pomocą finansową, jeżeli takowa byłaby możliwa. Według przedstawionego nam w Polsce cennika, koszt związany z wydaniem całego nakładu płyt wyniesie około 40 tys. zł. - mówią misjonarze.

„Gość Tarnowski” jest patronem medialnym płyty.

Misjonarzom można pomóc w powstaniu tej płyty poprzez datki. Przy wpłacie należy dopisać „album muzyczny”: PLN 47 1160 2202 0000 0003 0968 9142, EUR 83 1160 2202 0000 0003 0814 4933, USD 76 1160 2202 0000 0003 0969 2306.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama