Nowy numer 3/2021 Archiwum

Misja „Miłość”

Służba najbiedniejszym z biednych, prostota i ubóstwo sióstr, ewangeliczny radykalizm przyciągnęły Magdalenę Górę do misjonarek miłości.

W wigilię Zesłania Ducha Świętego w Rzymie odbyła się uroczystość złożenia ślubów wieczystych w zgromadzeniu misjonarek miłości, którego założycielką jest św. Matka Teresa z Kalkuty. Była wśród nich s. Cordia (Magdalena) Góra, pochodząca ze Sterkowca – parafia Szczepanów.

To druga siostra w zgromadzeniu z diecezji tarnowskiej. Na jej wyborze drogi życiowej – jak mówiła w wywiadzie dla szczepanowskiego „Pasterza” – zaważyło religijne wychowanie w domu, a także grupa apostolska w parafii św. Marii Magdaleny i św. Stanisława w Szczepanowie. – Byłam pod wielkim wrażeniem ks. Grzegorza Trojana i moich rówieśników. Ksiądz wyjaśniał im słowo Boże, odpowiadał na pytania. Tłumaczył prosto przykazania Boże – wszystko to w atmosferze radości, zrozumienia, ale też powagi. To był klimat, jakiego nie znałam wcześniej, i było we mnie pragnienie przychodzenia na te spotkania regularnie. Zaczęłam się modlić – tak z serca, na różańcu – to wtedy kupiłam sobie pierwszy różaniec na palec, zaczęłam czytać Pismo Święte (zwłaszcza Ewangelię) i je rozważać. Wycieczki w góry, organizowane w ramach grupy apostolskiej, były pięknym doświadczeniem – a tam codzienna Msza św., rozważanie Ewangelii, refleksje, nauki, radosne dzielenie się przeżyciami z danego dnia, religijne śpiewy, codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, ale przede wszystkim przykład kapłana. To wszystko wywarło na mnie ogromne wrażenie... i zaczęłam myśleć o wyłącznej służbie Bogu w życiu zakonnym… – opowiadała siostra. Nie bez znaczenia był fakt formacji zakonnej u sióstr sercanek, która trwała 7 lat. Formacja w nowym zgromadzeniu trwała 9,5 roku. Siostra Cordia pracowała już w dwóch krajach afrykańskich – na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz w Liberii. Po ślubach wieczystych wraca do Afryki, do najuboższych mieszkańców Abidżanu, stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama