GN 3/2021 Archiwum

Za świętego i błogosławioną

Misje, srebrny jubileusz parafii, bł. Karolina i św. Jan Paweł II - w Tarnowie i Zabawie będą dziękować za wizytę papieża i beatyfikację Gwiazdy Ludu.

Już 2 czerwca w kościele bł. Karoliny w Tarnowie rozpoczynają się misje święte, które mają przygotować wiernych do jubileuszu 25-lecia istnienia parafii.

- Zapraszamy do udziału w codziennych nabożeństwach. Cały plan misji możemy znaleźć na stronie naszej parafii. Główne uroczystości odbędą się 10 czerwca o godz. 12. Podczas Mszy św. bp Andrzej Jeż dokona dedykacji kościoła parafialnego - mówi ks. prał. Stanisław Dutka, proboszcz w par. bł. Karoliny.

Konsekracja kościoła odbędzie się dokładnie 31 lat po wizycie Jana Pawła II, który 10 czerwca 1987 r. na budowanej świątyni odprawił Eucharystię i beatyfikował Karolinę Kózkównę.

Modlitwa przy relikwiach bł. Karoliny w Zabawie   Modlitwa przy relikwiach bł. Karoliny w Zabawie
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Uroczystości dziękczynne odbędą się także 10 czerwca w Zabawie, w sanktuarium bł. Karoliny, gdzie złożone są jej relikwie.

Pielgrzymi są zaproszeni na godz. 15. Rozpocznie się wówczas nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16 zostanie odprawiona Msza św., a po niej będzie można usłyszeć świadectwa uzdrowionych dzięki wstawiennictwu bł. Karoliny. Dziękczynne spotkanie zakończy agapa na placu sanktuaryjnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama