Nowy numer 47/2019 Archiwum

Szykujcie stroje!

Niewiele czasu zostało do Diecezjalnego Święta Rodziny, które odbędzie się 17 czerwca przy papieskim ołtarzu w Starym Sączu.

Preludium do święta będzie widowisko „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”. Na starosądecki rynek 16 czerwca o godz. 20 zaprasza burmistrz miasta.

- Diecezjalne Święto Rodziny ma w tym roku szczególne znaczenie. Rozpoczęliśmy niedawno V Synod, którego pierwszy rok jest skoncentrowany na rodzinie.

Dlatego na Diecezjalnym Święcie Rodziny będą obecne wszystkie wspólnoty troszczące się o rodzinę, które działają w naszej diecezji.

Powstanie specjalny namiot „Rodzina Wspólnot”, w którym znajdą się reprezentanci ruchów, stowarzyszeń i wspólnot. Będzie można u nich uzyskać informacje o danej wspólnocie oraz nawiązać kontakt.

Stanie również specjalny „Namiot Synodalny”, w którym będzie można uzyskać informacje o synodzie oraz złożyć postulaty tematów, którymi powinien zająć się synod – mówi ks. dr Piotr Cebula, dyrektor wydziału małżeństw i rodzin tarnowskiej kurii.

Święto Rodziny rozpocznie się Mszą św. godz. 11. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża.

- Po Eucharystii odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny, podczas którego będziemy odkrywać piękno muzyki folkowej, smak regionalnych potraw oraz ukazywać wartość tradycyjnego modelu rodziny, w którym Bóg zajmuje pierwsze miejsce.

Chcemy odkrywać kulturę regionalną obejmującą wszystkie rejony naszej diecezji. Dlatego zespoły, które będą występować podczas Folkowego Festynu Rodzinnego, pochodzą z różnych rejonów diecezji i reprezentują swój wyjątkowy walor kultury regionalnej.

Kultura ta wyraża się także w stroju regionalnym. Jeżeli więc wierni posiadają strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcamy, aby na Święto Rodziny przyjechali w takim stroju lub chociaż ozdobili ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego. Dzięki temu ukażemy mozaikę różnorodności lokalnych kultur, które są obecne w naszej diecezji - mówią organizatorzy.

Muzycznym gościem festynu będzie zespół Ciupaga.

Małżeńscy jubilaci otrzymają podpisane przez biskupa ordynariusza specjalne błogosławieństwo. Będzie je można odebrać przy „Namiocie Synodalnym” oznaczonym za pomocą logo V SDT.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama