Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ponad 300 wokalistów i muzyków przejdź do galerii

8 czerwca w Dębicy rozpoczął się ogólnopolski festiwal Polonia Semper Fidelis. Po raz 29. grany i śpiewany dla Boga i ojczyzny.

- Już po raz 29. gramy i śpiewamy dla Boga i dla ojczyzny. Jest to bowiem ogólnopolski festiwal piosenki religijnej i patriotycznej - wyjaśnia jego dyrektor ks. Józef Durlak z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, która jest organizatorem imprezy.

- W tym roku chcemy wyśpiewać Polsce wielką wdzięczność za dar wolności, chcemy wyśpiewać hymn wdzięczności za tych, którzy o tę wolność walczyli i przelali za nią krew, chcemy wyśpiewać Polsce hymn za 100 lat niepodległości, za wiarę w niepodległej ojczyźnie - dodaje ks. J. Durlak.

Ponad 300 wokalistów i muzyków   Jak wyjaśnia dyrektor festiwalu ks. Józef Durlak, Polonia Semper Fidelis wpisuje się także w tegoroczne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Beata Malec-Suwara /Foto Gość Na festiwal zgłosiło się 66 podmiotów artystycznych. Ich przesłuchania będą trwać dwa dni. Łącznie wystąpi ponad 300 wokalistów i muzyków. Jest 14 chórów, kilka tercetów, ale zdecydowana większość to soliści i duety. Młodzież, dorośli, dzieci przyjechali z różnych stron Polski, od Lublina, Kielc aż po Śląsk. Oczywiście zdominowali konkurs artyści z Podkarpacia i Małopolski.

- Niezmiernie się cieszę, że to właśnie stąd, z diecezji tarnowskiej, młodzi chcą grać i śpiewać dla Pana Boga i ojczyzny. Są zespoły z Lublina, Janowa Lubelskiego, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Cieszyna, Kędzierzyna-Koźle, Nowego Sącza, Limanowej, Tarnowa, Dębicy i okolic - wylicza dyrektor festiwalu.

Jak zawsze ogólnopolskiemu festiwalowi Polonia Semper Fidelis towarzyszą koncerty galowe. W piątek 8 czerwca na scenie dolnego kościoła Miłosierdzia Bożego wystąpił zespół "Nazaret" z Bochni, który wykonuje muzykę chrześcijańską.

W sobotę o godz. 19 będzie można posłuchać niezapomnianego Janusza Laskowskiego. - Któż nie zna jego piosenek i się przy nich nie bawił... Któż nie śpiewał takich utworów, jak chociażby "Kolorowe jarmarki", "Żółty jesienny liść" czy "Siedem dziewcząt z Albatrosa" - zauważa ks. J. Durlak.

Natomiast w niedzielę na zakończenie festiwalu połączonego z piknikiem rodzinnym na scenie zaprezentują się laureaci konkursu, a także wystąpi zespół disco polo "Andre" z Tczewa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama