Nowy numer 7/2019 Archiwum

Dziś idę walczyć, mamo

Gabrysia Golec z Tarnowa wyśpiewała nagrodę Grand Prix podczas XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu "Polonia Semper Fidelis".

Od 8 do 10 czerwca przy parafii Miłosierdzia Bożego trwał ogólnopolski festiwal Polonia Semper Fidelis. Po raz 29. grany i śpiewany dla Boga i ojczyzny. Na festiwal zgłosiło się 66 podmiotów artystycznych. Łącznie na scenie wystąpiło ponad 300 wokalistów i muzyków, w tym 14 chórów, kilka tercetów, ale zdecydowaną większość stanowili soliści i duety.

Nagrodę Grand Prix festiwalu wyśpiewała piosenką "Dziś idę walczyć, mamo" Gabrysia Golec z Tarnowa.

W kategorii dziecięcej I miejsce zdobyła Julia Roman z Gromnika, II miejsce ex aequo z duetem Sisters z Tarnowa zajęła Klaudia Rąpała także z Tarnowa. Trzecie miejsce przyznano Pawłowi Madzi z Nowego Sącza i Zuzannie Śliwie z Dębicy.

W kategorii młodzieżowej wyniki prezentują się następująco: I miejsce - Julia Zielińska z Jasła; II miejsce - Eliza Gąsiorowska z Tarnowa; III miejsce - zespół wokalny z Brnia.

W kategorii dorośli przyznano jedynie I miejsce Aleksandrze Stawarz z Rzeszowa i III miejsce - Natalii Pych z Róży.

Wykonawców oceniało jury w składzie: Jan Michalak - przewodniczący, Alicja Płonka, Sylwia Wygodnik i Lena Goleń. Dyrektorem festiwalu jest ks. Józef Durlak z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL