Nowy numer 7/2019 Archiwum

Diakon zostanie ojcem

Dk Paweł Patyk ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki, nazywanych ojcami białymi, przyjmie wkrótce święcenia kapłańskie.

Dk. Paweł Patyk czując powołanie do pracy misyjnej, znalazł w internecie informację o Zgromadzeniu Misjonarzy Afryki, których potocznie nazywa się ojcami białymi.

Jego formacja trwała 9 lat. - 30 czerwca otrzymam święcenia kapłańskie w mojej rodzinnej parafii w Przecławiu. Szafarzem sakramentu będzie bp Leszek Leszkiewicz - mówi dk. Paweł.

Przyszły kapłan będzie pierwszym diecezjaninem w zgromadzeniu i dołączy do grona 18 Polaków, którzy posługują jako ojcowie biali.

Misjonarze Afryki powstali w 1868 roku w celu niesienia pomocy Afrykańczykom w ich poszukiwaniu Boga.

- Zgromadzenie zrodziło się z owocnego połączenia wielkiego serca i szerokiej wizji rozkochanego w tym kontynencie arcybiskupa Algieru, późniejszego kardynała Karola Lavigerie - czytamy na stronie zgromadzenia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL