Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmiany proboszczów przejdź do galerii

Biskup tarnowski Andrzej Jeż dokonał zmian personalnych w diecezji.

W domu biskupów tarnowskich odbyło się spotkanie kapłanów z bp. Andrzejem Jeżem.

- Przez sakrament święceń jesteśmy wpisani w rytm Bożego posłania, które ukazuje się najpierw w tajemnicy Trójcy Świętej. Bóg Ojciec posyła na świat Syna, Ojciec i Syn posyłają swojemu Kościołowi Ducha Świętego, aby stworzony i odkupiony człowiek został doprowadzony do świętości. To jest także nasze zadanie. Jesteśmy posłani, aby urzeczywistniać ten plan zbawienia, troszcząc się o zbawienie ludzi - mówił do kapłanów bp Jeż.

Pasterz diecezji dokonał zmian personalnych w 19 parafiach, mianując 18 nowych proboszczów.

Dotychczasowy dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ks. prał. Jacek Miszczak został mianowany proboszczem w par. św. Jana Chrzciciela w Łącku.

Odchodzący z probostwa w Łącku ks. dr Janusz Paciorek otrzymał nominację na proboszcza w par. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.

ks. prał. Czesław Paszyński (z lewej) i ks. prał. Kazimierz Markowicz (z prawej)   ks. prał. Czesław Paszyński (z lewej) i ks. prał. Kazimierz Markowicz (z prawej)
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Zmiana nastąpiła w par. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Odchodzącego na emeryturę ks. prał. Kazimierza Markowicza zastąpi ks. prał. Czesław Paszyński, który do tej pory był proboszczem w par. Narodzenia NMP w Borzęcinie.

ks. prał. Czesław Paszyński (z lewej) i ks. Mikołaj Piec (z prawej)   ks. prał. Czesław Paszyński (z lewej) i ks. Mikołaj Piec (z prawej)
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Ks. Paszyńskiego zastąpi w Borzęcinie ks. Mikołaj Piec, dotychczasowy proboszcz w par. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu.

ks. Mikołaj Piec (z lewej) i ks. Janusz Michalik (z prawej)   ks. Mikołaj Piec (z lewej) i ks. Janusz Michalik (z prawej)
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Na miejsce ks. Pieca przychodzi ks. Janusz Michalik pełniący obecnie funkcję wikariusza w par. św. Anny w Wadowicach Górnych.

Nowego proboszcza będzie miała par. Narodzenia NMP w Łosiu. Duszpasterzem tamtejszej wspólnoty został ks. Jan Adamczyk.

Ks. proboszcz Jacek Olszak opuści Wilkowisko. Kapłan został mianowany proboszczem w par. Św. Krzyża i MBNP w Tarnowie.

Następcą ks. prał. Antoniego Mikruta w Żabnie został ks. proboszcz Jerzy Kawik, dotychczasowy duszpasterz w par. Tymowa.

ks. prał. Jan Nowakowski (z lewej) i ks. dr Leszek Rojowski (z prawej)   ks. prał. Jan Nowakowski (z lewej) i ks. dr Leszek Rojowski (z prawej)
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Mury WSD w Tarnowie opuści ks. dr Leszek Rojowski, pełniący funkcję wicerektora seminarium. Ks. Rojowski został proboszczem par. św. Pawła w Bochni. Ks. prał. Jan Nowakowski odchodzi w tym roku na emeryturę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama